15 Temmuz şehidinin babası: Biz tarafsız olamayız, tarafımız devletimizin yanıdır

15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde açılan ateşte şehit olan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Yasin Naci Ağaroğlu, Korkuteli’ne bağlı Yazır Mahallesi’ndeki mezarı başında anıldı.

Program öncesinde Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Ağaroğlu’nun ailesini ziyaret ederek, Türk bayrağı ikram etti. Daha sonra mezarlıkta anma programı yapıldı.

Kur’an-ı Kerim okundu

Programa Vali Ersin Yazıcı, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Vilayet Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, Korkuteli Kaymakamı Resul Özdemir, Belediye Lideri Ömer Niyazi İşlek, siyasi parti ilçe liderleri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, şehit Ağaroğlu’nun annesi Zehra ve babası Osman Ağaroğlu ile askeri işçi ve çok sayıda vatandaş katıldı. İmamlar şehit mezarı başında Kur’an-ı Kerim okudu.

İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya dua etti.

“Bizim tarafımız devletimizin yanıdır”

Oğlunun mezarı başında konuşan Osman Ağaroğlu, şunları söyledi:

“Biz bugün hüzünlü değiliz. Alnımız ak, başımız dik. Memlekete iyi bir evlat yetiştirebilmişsek ve bu milletin sevgisini kazanmışsa, bizim için en büyük gururdur, onun için biz yasta değiliz. Zati bu çocuk her ne kadar nüfusta bizim üzerimize kayıtlı ise de sizin evladınız olmuştur. Onunla da öğünebilirsiniz. Lakin bizi üzen bir şey varsa, rüzgar ne taraftan yapıtsa, o tarafa meyillenen, ortada olan sureti haktan görünen, olduğu üzere görünmeyip, iki yüzlü olanlara üzülüyoruz. Biz tarafsız olamayız, bizim tarafımız devletimizin yanıdır. Biz iki yüzlü olamayız, biz münafıklar üzere olamayız.

“Münafık kurtla bir arada yer, köpekle birlikte havlar”

Münafık kurtla bir arada yer, köpekle bir arada havlar, çobanla birlikte ağlar, Allah o iki yüzlü insanların şerrinden emin ve mahfuz eylesin. Abdurrahim Karakoç’un söylediği üzere ‘Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar. Haktan hakikatten yana bakın siz’. Biz hakkın yolundayız. Hiçbir vakit da bununla ilgili pişmanlığımız yok. Tekrar şairin söylediği üzere ‘Uğruna ölmekse seni yaşatmak bin kez ölürüm de ismine leke sürdürmem, gururdur, namustur bayrak ve sancak, aksa da kanım zalimi asla güldürmem’.”


“Yasin Naci kardeşimiz üzere 250 şehidimiz var”

Vali Ersin Yazıcı da “Yasin Naci kardeşimizi anmak için buradayız. O hain gecenin, O Türkiye Cumhuriyeti’nin, Cumhuriyetimizin, demokrasimizin devamı için, Türkiye Cumhuriyeti’mizin yoluna devam edip, hainlerin yapmış olduğu o teşebbüse o kalkışmaya karşı durup, bu günlerde bizim rahat etmemiz için, Türkiye Cumhuriyeti’mizin ebediyen yoluna devam etmesi için şehit oldu. Yasin Naci kardeşimiz üzere 250 şehidimiz var. Bu türlü çocukları yetiştirdikleri için Osman Hocama teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti kıyamete kadar ebediyen var olacak inşallah. Bizim Yasinlerimiz olduğu surece hiç kimse bizi yolumuzdan döndüremeyecek Allah’ın müsaadesiyle. Ezanlarımızı susturamayacaklar. Yasin Naci kardeşim ne diyor; ‘Ölmekse bahtım vatan için, bu türlü bahtın ellerinden öperim’ diyor. Her şeyi özetlemiş Yasin Naci kardeşimiz. Allah gani gani rahmet eylesin” dedi.

Konuşmaların akabinde protokol üyeleri ve şehit babası Osman Ağaroğlu ve annesi Zehra Ağaroğlu, Yasin Naci Ağaroğlu’nun mezarına karanfil bıraktı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.