20 yaşındaki Türk Almanya’nın gündeminde: 6 ayda 5.7 milyon Euroluk vurgun

Almanya, 6 ay içerisinde 5,7 milyon Euroluk dolandırıcılık yapan Türk gencini konuşuyor. Emre’yi manşetine taşıyan Bild, “5.7 milyon! Emre altı ayda nasıl milyoner oldu?” Freiburg’da yaşayan 20 yaşındaki genç, Kovid-19 testleriyle müşterilerini 5,7 milyon Euro dolandırdı. 492 bin Kovid-19 testi için 5.7 milyon euro (yaklaşık 100 milyon TL) toplayan Emre’nin müşterilerden parayı aldıktan sonra testleri göndermediği belirtildi.

Bild, Emre’nin tabirlerini paylaşırken, 20 yaşındaki Türk gencinin “İlk olarak Almanya’nın Yasal Sıhhat Sigortası Doktorları Derneği’ne kayıt oldum. Bu, birkaç dakikamı aldı. Burada yalnızca testleri yaptığımı onaylamam gerekiyordu. Ben de binlerce kişinin testini onayladım ve devlete gönderilmesini sağladım” biçiminde konuştuğunu vurguladı.

TEST MERKEZİ OLARAK EN ÇOK GİTTİĞİ BARIN ADRESİNİ VERDİ

Haberde babasının üç farklı test merkezi olduğunu söyleyerek binlerce kişiyi dolandıran Emre’nin sahibi olarak da en çok gittiği barın adresini verdiğinin altı çizildi.

BANKA ÇALIŞANLARI POLİSE HABER VERDİ

Mart ve Haziran 2021 tarihleri ortasında toplamda 492 bin test yaptırdığını söyleyerek 5.7 milyon Euro dolandıran Emre’nin Eylül ayında parayı aldığı belirtilen haberde, 800 Euro maaşı olan Emre’nin hesabına geçen para sonrası banka çalışanlarının polise ihbar etmesiyle yakalandığı bildirildi.

Daha evvel de Türk asıllı Yasemin Gündoğan’ın, Almanya’nın Bremen kentinde çalıştığı şirketten 8,2 milyon Euro çaldığı sav edilmişti. Alman basını Gündoğan’ın soygunda kendisine yardım eden arkadaşlarıyla Ege’de bir villada kaldığını yazmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.