5 Grammy Ödüllü caz efsanesi İstanbul’a geliyor

29. İstanbul Caz Şenliği, bu sene de dopdolu bir programla 25 Haziran-7 Temmuz tarihleri ortasında 200’ü aşkın yerli yabancı sanatçıyı ağırlayacak. Caz tarihinin olduğu kadar müzik tarihinin de en büyük seslerinden olan Dianne Reeves de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

29. İstanbul Caz Şenliği, bu sene de dopdolu bir programla 25 Haziran-7 Temmuz tarihleri ortasında 200’ü aşkın yerli yabancı sanatçıyı ağırlayacak. İstanbul’un en hoş açık hava yerlerinde 13 gün sürecek şenlikte efsane isimler sahne alacak.

Efsane isimler ortasında caz tarihinin olduğu kadar müzik tarihinin de en büyük seslerinden olan Dianne Reeves de yer alıyor. 5 Grammy ödüllü Dianne Reeves, 5 Temmuz Salı akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak. Reeves’e konserde dünyaca ünlü müzisyen Hüsnü Şenlendirici eşlik edecek. Dianne Reeves’den evvel ise klasik cazdan çağdaşa kadar geniş bir yelpazede üretim yapan bestekar, piyanist Ercüment Orkut üçlüsüyle izleyicileri karşılayacak.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.