AK Parti Genel Lider Yardımcısı Kandemir: AK Parti 2023 yol haritasını 28 Ekim’de açıklayacak

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Kandemir’in CNN TÜRK’teki açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Biz AK Parti siyasi hareketi, seçimden seçime alana çıkan bir hareket değiliz. Cumhurbaşkanımız teşkilatçılığa çok kıymet verdiği için aşağıdan gelen geri bildirimleri son derece önemsiyor. Biz daima alanda olan bir siyasi hareketiz. Çok ağır bir Ramazan sonrasında Meclis’in kapanmasıyla yaz devrini geride bıraktık. Arkadaşlarımız çok ağır bir yaz temposunda milletimizle buluştular. Artık bu çalışmaları artık seçime gerçek şekillendirmeye başlıyoruz. Bizim için 3 adım var. Birincisi saha çalışmaları. 2023’e Gerçek Kent Buluşmaları ismiyle yeni bir formata büründürüyoruz. Vilayetlerde ve bütün ilçelerde çok ağır bir saha çalışması yapıyorlar.

Bizim açımızdan Genel Liderimize sunmak üzere sahanın nabzını kent şehir aktarma uğraşı içindeyiz. 81 ili biz bitirmiş olacağız, sonra 2. ve 3. cinsini yapıyor olacağız. Bu kentlerin nabzını tutmak ismine çok kıymetli bizim açımızdan. Bu 1. evresi. Türkiye’de 26 milyon hane var, her haneye gitmek, kaygısını dinlemek bizim birincil önceliğimiz. Bizim açımızdan her vilayet her sokak her hane eşit derecede kıymetli. Bütün vatandaşlarımızın yanına gitmek bizim önceliğimiz zira biz Türkiye’nin partisi olduğumuzu düşünen bir siyasi hareketiz.

Biz bütün vatandaşlarımızın beklentilerine uygun siyaset yaptığımızı düşünüyoruz. İktisat öncelikli başlıklardan bir tanesi. Bizim Cumhurbaşkanımızın siyaset yapma üslubu bu. Vatandaşın beklentilerine uygun siyaset üretmektir esasen AK Parti’nin usulü. AK Parti, Türkiye’yi 21 yılda farklı bir noktaya taşıdı. AK Parti’nin bugün hala Türkiye’nin 1. partisi olmasının sebebi bu. Alandan çok önemli bir geri bildirim, o geri bildirimin bizim MYK’mızda gündem olmasıyla siyasetimi şekillendiriyor. İkinci kadememiz milletvekili arkadaşlarımızın performanslarının kıymetlendirilmesi, vilayetlerde varsa öne çıkan birisi bunların tespit edilmesi.

2023 SEÇİMLERİ

Milletvekili arkadaşlarımız inanılmaz yüksek bir performansla çaba gösteriyorlar. O çaba yeni arkadaşlarımız destek edilerek kesinlikle devam edecek. Vilayet il anketlerimizi de yapmaya devam ediyoruz. Bir yandan bunun da çalışmasını yürütüyoruz. Üçüncüsü Seçim propaganda periyodu… 28 Ekim’de Ankara Arena’da AK Parti Yol Haritası’nı Cumhurbaşkanımız aktaracak.

Çok değerli bir seçime gidiyoruz. Cumhur İttifakı olarak seçimin öne alınmasıyla ilgili tartışma bizim gündemimizde yok. Muhalefet bunu tekraren gündeme getirdi. Daima bir tarih söz ettiler, bu türlü bir gündemimiz yok. Haziran 2023’e de 9 ay kaldı, artık çalışmalara başlamanın da vakti geldi. Bu seçime mahsus, 2023’te cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Türkiye’nin adil bir ülke olarak masaya davet edilmesinin değerini görüyoruz. Biz yeni yüzyılımızda Türkiye’yi değişik bir lige taşımak sorumluluğumuz var.

Ana slogan açıklanmazsa bile orada biz konuşmasının ortasında bunları göreceğiz. 28 Ekim’de AK Parti nasıl bir Türkiye hayal ediyor, onları Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşmış olacak.

ANKET SONUÇLARI NEYE İŞARET EDİYOR?

Sayın Kılıçdaroğlu nerede yaptırıyor anketlerini onu bilmiyorum lakin bunlar Kılıçdaroğlu’nun yeni tezi değil. Kılıçdaroğlu her seçim öncesi misal şeyleri söyledi, sandığa pek kalmadı, daima birlikte göreceğiz. Anketler üzerinden siyaset yapılmıyor, biz alanda siyaset yapıyoruz. Gerçeklik orada. Cumhur İttifakı bu seçimlerde bir defa daha yüksek bir oy oranıyla iktidara gelmeye talip. Bizim milleti kucaklamamız, yüreğimizdeki, aklımızdaki her şey şeffaf. Yaptıklarımız da ortada. Biz milletimizin karşısına çıkarken çok hazırlıklıyız. Tutarlılık çok kıymetli bir şey.

İnşallah milletimizin teveccühünden hareketle biz 2023 seçimlerinde girdiğimiz seçimler ortasındaki en yüksek oyumuzu alacağız. Cumhurbaşkanlığı’nda en yüksek oyumuzu alacağız. Muhalefet ile Cumhur İttifakı’nın ortasında bir fark var. Bir tane motivasyonları var; Erdoğan’ı devirmek. Cumhur İttifakı bir unsur ittifakı. Bütün bu yaptıklarımızın, kazanımlarımızın Türkiye’yi apayrı bir ülke haline getirebileceğini, ülkemiz içerisindeki huzurun, tüm bunlardan bir sinerji üreterek yeni yüzyılında Türkiye’yi apayrı bir yere taşıyacağımızı söylüyoruz.”

Ayrıntılar geliyor…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.