“AK Parti yüzde 98’ine evet dedi, CHP neredeyse hepsine ret vermişti”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Şimdiye kadar Ankara ve İstanbul’da ne kadar meclise karar getirmişlerse yüzde 98’ine ‘evet’ demiş arkadaşlarımız. Kendi devirlerinde bizim götürdüğümüz tüm kararlara neredeyse ret vermişler. Artık biz bakıyoruz, iyi bir şeyse ‘evet’ diyoruz.” dedi.


Uşak’ta bir otelde düzenlenen “Yerel İdareler İstişare Toplantısı”nda konuşan Özhaseki, AK parti olarak hem yerelde, hem genelde hizmet siyaseti izlediklerini, 20 yıllık iktidarları devrinde birçok iş ve eser yaptıklarını söyledi.

Özhaseki, Türkiye’de şu anda 1390 belediyeden 805’inin AK Parti’de olduğuna işaret ederek “230 belediye bizim Cumhur İttifakı’nda kol kola geldiğimiz Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımızda. Yani 1390 belediyenin 1035’ine bizler hakimiz ve milletimize hizmete devam ediyoruz. Nüfusun da ilçeler bazında baktığımız vakit yüzde 75’ine bizler hizmet ediyoruz.” diye konuştu.

“CHP’nin klasik bir hastalığı vardı. Deniz Baykal’dan sonra biraz eksen değiştirdi” diyen Özhaseki, şöyle devam etti:

“Birinci stratejileri Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Recep Tayyip Erdoğan aykırısı kim var, ona düşmanlık derecesinde çok makus galiz kelamları söyleyen kim var koluna giriyorlar. Âlâ de şu anda 7 oldu bunların sayısı. 6 diyorlar da palavra söylüyorlar. 7’nciyi siz hepiniz onlardan daha yeterli biliyorsunuz. 7’si sokakta birbirlerini görseler selam vermezler. Ömürlerinde eşlerini yanına alıp birine çay içmeye bile gitmemişlerdir. Gittilerse lütfen söyleyin. Dünya görüşleri bunların hiç birbirlerine benzemez. Biri sağa bakarken, biri sola bakar. Biri Nuh derken, öbürü peygamber demez kolay kolay. Lakin Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı bunların hepsini bir ortaya getirmeye yetiyor. Gerçi masanın etrafına otururken bir ay tartışıyorlar. Sen kaçıncı sırada oturacaksın? Solda mı sağda mı? Bir salon toplantısı yapalım dediler. İçeri girişlerin 45 gün izahı sürdü, ‘sen neden önden yürüdün, birinci sırada ben yürüyecektim. İkinci sırada sen girdin’. Daha oturma sırasına bile bir ay tartışan adamlar, Türkiye’nin sorunları karşısında sanki kaç sene tartışırlar bilmiyorum ki. Bunların dış siyasette hiçbir görüşü birbirine benzemez. İçerideki toplumsal olaylara da bakışları zati birbirinden çok farklı. İktisattaki görüşleri ise taban tabana zıt. Lakin ortak bir tarafları, paydaları var. AK Parti aksiliği, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Çok zıddın bir ortaya geldiği yerde elbette muhalefet olur fakat şunun altını çizerek söylüyorum medeniyet doğmaz. Bunların bir ortaya gelmesiyle asla Türkiye’de güzel iş olmaz, bir medeniyet doğmaz. Birinci stratejileri bu.”

CHP’nin gerçeklikten uzak algı operasyonları yürüttüğünü aktaran Özhaseki, “İstanbul Belediyesi sağ olsun bu bahiste tepede. Algı operasyonları için ajanslara 845 milyon lira para ödemiş. Tahminen Uşak’ın da 10 yıllık falan yatırım bütçesi olsa gerek. Toplumsal tesisler için 12 milyon lira ayırmışlar İstanbul Belediyesi bütçelemesinde var. Sarsıntıya hazırlık için 495 milyon lira ayırmışlar. Lakin algı operasyonları için 845 milyon lira.”ifadesini kullandı.

“İŞLERİ GÜÇLERİ PALAVRAYA DAYALI ALGI OPERASYONU”

Seçimlerden evvel kelam verilmesine karşın AK Parti’nden CHP’ye geçen belediyelerde yaklaşık 25 bin kişinin işten çıkartıldığını aktaran Özhaseki, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“CHP’li belediyelerin “hükümet önümüzü kesiyor” telaffuzları de gerçeği yansıtmıyor. Kendileri geçen yıl itibariyle bütçelerinde ne öngörmüşlerse hükümetten gelecek para olarak tam yüzde 30 fazlasını aldılar. Nasıl önünüz kesiliyor ya. Vilayetler Bankasından, maliyeden de para yağıyor size. Nasıl önünüz kesiliyor? Hükümet hiçbir şeyi esirgemiyor. AK Parti’nin çoğunluğu var meclislerde. Şimdiye kadar Ankara ve İstanbul’da ne kadar meclise karar getirmişlerse yüzde 98’ine ‘evet’ demiş arkadaşlarımız. Kendi periyotlarında bizim götürdüğümüz tüm kararlara neredeyse ret vermişler. Artık biz bakıyoruz, güzel bir şeyse ‘evet’ diyoruz. . Yalnızca yeşil alanları talan etmek istiyorlar, ‘1 dakika yapamazsınız’ diyoruz. Fahiş artırım yapmak istiyorlar, ‘1 dakika yapamazsınız’ diyoruz. Bu biçimde yüzde 2 civarında itiraz ettiğimiz mevzu var. Nasıl önünüz kesiliyor sizin. Bunların işleri güçleri palavraya dayalı bir algı operasyonu. Biz bunlara bakarak rotamızı değiştirecek değiliz. Bizim işimiz hizmet, eser siyaseti ve bu türlü devam edeceğiz.”

“BAŞARILI OLMAK İÇİN İY İNİYETLİ OLMAK VE ÇALIŞMAK GEREK”

Özhaseki, başarılı olmak için düzgün niyetli olmak ve çalışmak gerektiğini lisana getirerek “Gece gündüz, tatil falan yapmadan çalışmak. Hele hele kentte arıza olduğunda kayak yapmamak, balıkçıda keyif yapmamak. ‘Bodrum’da tatil falan bana yakışıyor’ üzere şortla fotoğraf vermemek. Gece gündüz meczup üzere çalışmak. ‘Yok efendim ben tatili bırakamam, Benim çocuklarıma karşı da sorumluluğum var’. O vakit yapma kardeşim, aday olarak çıkma. Al eşini yanına, git tatil beldelerini gez. Gece gündüz keyfine bak. Millet yollarda perişan iken sen bunları yapamazsın. Sayın Cumhurbaşkanımızın çalışma saatlerine bakıyorum bir insanın tahammül etmesi mümkün değil. Allah yardım ediyor demek ki. İçinde o aşk, o sevda var. Memleket sevdası var ki, günde neredeyse 20 saate yakın koşmaya devam ediyor. Onun ki can değil mi kardeşim. 30 yıldır tıpkı bu çabanın içinde değil mi?” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların akabinde Uşak Belediye Lideri Mehmet Çakın, vazifeye geldiği günden bu yana yürütülen çalışmalarla ilgili sunum yaptı.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.