Akkuyu NGS’ye teşekkür evrakı verildi

Akkuyu Nükleer AŞ’den yapılan açıklamaya nazaran, SGK Mersin Vilayet Müdürü Ali Koç ve beraberindekilerden oluşan heyet, Akkuyu NGS idaresini ziyaret etti.

Heyet, ziyarette Mersin’in en büyük iş vereni olarak kabul edilen Akkuyu NGS idaresine teşekkür dokümanı verdi.

İdareye bölge sakinlerini istihdam etme konusunda gösterdikleri uğraşlardan ötürü teşekkür eden heyet, gelecekte daha da verimli bir iş birliği yapmayı umduklarını bildirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, inşaat alanında yetişmiş personeller, mühendisler ve farklı mesleklerden uzmanlar olmak üzere 20 binden fazla kişi çalıştığını belirtti.

Bu türlü bir ödül almış olmanın muvaffakiyetlerinin teyidi olduğunu kaydeden Zoteava, şöyle devam etti:

“Şirketimizin insan kaynakları departmanı daima olarak işçi siyasetini güzelleştirmek için çalışmaktadır. Bu sayede yeni uzmanların kabulü ve adaptasyonu mümkün olan en rahat halde ve Türkiye mevzuatına tam uyumluluk çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Gülnar Belediyesi ile bölge sakinlerini istihdam etme gayesiyle bir program yürütüyoruz. Bu kapsamda, hedeflenen istihdam için bir merkez oluşturduk. Şu anda da bölgenin 600’den fazla sakini NGS alanında çalışıyor.”

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.