Avcılar’daki metrobüs kazasında yaralananlar yaşadıklarını anlattı

İstanbul Avcılar’da 4 metrobüsün çarpıştığı kazada yaralananların tedavileri hastanelerde sürüyor. Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesinde tedavi altına alınan kimi kazazedeler, yaşadıklarını anlattı. Başını koltuğa çarptığını belirten Kaçui, “Bazı yolcuların yerde olduklarını gördüm. Nitekim çok feciydi. Başım ve boynum çok ağrıyor” dedi.

Kaza sırasında metrobüste olan 23 yaşındaki İranlı Nejla Sabbagh, kendine geldiğinde herkesin kanlar içinde yattığını gördüğünü aktardı.

Sabbagh, “Korkunç bir imgeydi nitekim. Her yer kan içerisindeydi ve o kadar vahim ki hiçbir şey söyleyemiyorum. O makûs anları hatırladığım an kendimi berbat hissediyorum. Kendimize geldiğimizde çığlık atarak kapıyı kırıp dışarıya çıktık. Ambulansla hastaneye geldim. Tomografi falan çektiler, şu anda başımda bir şey yok fakat öbür test sonuçlarını bekliyoruz.” diye konuştu.

“SAĞLAM BİRİSİ KAPIYI KIRDI, O FORMDA ÇIKTIK”

Kaza sırasında kolu kırılan 48 yaşındaki Ahmet Azun, Topkapı’dan Avcılar’a gittiğini ve metrobüsün zıt istikamette seyrettiğini gördüğünü anlattı.

Azun, şunları söyledi:

“En art koltukta oturuyordum. Sağlam birisi kapıyı kırdı, o biçimde çıktık. Kimileri çekiçle ön tarafta camları kırdı. Ben en art koltukta oturuyordum, içeriyi çok görmedim diyebilirim. Kalktım kendi imkanlarımla hastaneye gideyim dedim ancak gidecek halim yoktu. Ambulansla hastaneye geldim. Şu anda sancım var, diğer bir yerimde bir çatlak var. Kolumda da kırık var.”

“BİR HASTANIN DURUMU KRİTİK”

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesinde tedavi altına alınan 12 yaralıyla ilgili bilgi veren Acil Tıp Uzmanı Doğan Aycan, kazada yaralanan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hastanelerine getirilen yaralılardan birinin durumunun kritik olduğuna dikkati çeken Aycan, “İç organ yaralanması var. Gerekli müdahaleleri yapıldıktan sonra ağır bakım ünitemize yatırıldı. 2 hastamız taburcu oldu. Kalan hastalarımızın genel durumları güzel, şu an tetkik sonuçlarını bekliyoruz” dedi.

Acil Tıp Kliniği Uzman Tabibi Betül Çam da kaza bilgisini aldıktan sonra hastanedeki alanları organize ettiklerini belirterek, “Hastalarımızı karşıladık ve gerekli müdahaleleri yapacak ekipmanlarımızı da hazırladık. Hastalarımız gelince acilen hepsinin birinci muayeneleri yapılıp gerekli müdahalelere yönlendirildi” dedi.

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Ağır Bakım Servisinde tedavisine devam edilen metrobüs sürücüsü Mahsun Kibar’ın sıhhat durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. (AA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.