Baykar’dan kampanya düzenleyen Polonyalılara jest: Ukrayna’ya Bayraktar TB2 bağışlanacak

Polonya‘daki yardım kampanyasının organizatörü ve gazeteci Slawomir Sierakowski‘ye Baykar Makina tarafından gönderilen mektupta, Polonyalıların topladığı yardımların Ukrayna’daki yardım kuruluşlarına yönlendirilmesi teklif edilerek bu ülkeye ücretsiz “Bayraktar TB2” insansız hava aracı sağlanacağı kaydedildi.

Mektupta, kampanyayı destekleyen Polonya halkına duyulan minnettarlık tabir edilerek, yüz binlerce vatandaşın katıldığı çalışmanın etkileyici olduğu vurgulandı.

Sierakowski’ye bir teklif iletilen mektupta, şöyle denildi:

“Kampanyanız çerçevesinde, Ukrayna halkına bir Bayraktar TB2 sağlayacağız. Böylelikle anavatanlarını daha düzgün koruyacaklar. Topladığınız bağışların da Ukraynalı hayır kurumları tarafından Ukrayna’yı güçlendirecek emellere tahsis edilmesine nezaret edeceğiz. Dileğimiz, teklifimizin ve bu kampanyanın, bir an evvel sona ermesi için dua ettiğimiz bu sıkıntı vakitlerde suçsuz Ukraynalıların hayatını kurtarmada başarılı olmasıdır.”

UKRAYNA İÇİN BAYRAKTAR TB2 BAĞIM  KAMPANYALARI

Ukrayna ordusuna ve halkına takviye için Bayraktar TB2 satın alınıp bağışlanması maksadıyla bir dizi ülkede kampanyalar başlatılmıştı. Kampanyalar sonunda Ukrayna’da 3, Litvanya‘da 1 Bayraktar TB2 alımı için hedeflenen sayılara ulaşıldı.

Baykar, Ukrayna ve Litvanya’daki kampanyalara karşılık olarak toplam 4 Bayraktar TB2’yi hibe edip, toplanan kaynağın da Ukrayna halkı için kullanılmasını istemişti.

Kanada‘da da birebir gayeyle açılan kampanya ise devam ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.