Beyoğlu’nda 2016 yılında öldürülen gencin katili yakalandı

İstanbul’un Beyoğlu ilçesi Hacı Hüsrev Mahallesi’nde, 29 Temmuz 2016 günü iki küme arasında ‘kız kaçırma’ tartışması yüzünden silahlı çatışma yaşanmış, o tarihte tesadüfen otomobille olay yerinden geçen Fonksiyon Ailesi, çatışmanın ortasında kalarak kurşunların gayesi olmuştu.

Uzun namlulu silahlardan çıkan kurşunların isabet ettiği araçtaki Berkay Fonksiyon ile kuzeni Serkan Ö. ağır yaralanmış, hastanede yapılan müdahalelere karşın o tarihte 16 yaşında olan Berkay Fonksiyon kurtulamayarak hayatını yitirmişti.

6 yıl evvel Beyoğlu’nda gerçekleşen cinayetin akabinde yürütülen soruşturmada 7 kişi tutuklanmış, dava sürecinde ise 6 kişi tahliye edilmişti.

Lüks rezidansta gözaltına alındı

Hakkında 25 yıl mutlaklaşmış mahpus cezası bulunan davanın firari sanıklarından Çağatay H., Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Ofis Amirliği takımları tarafından dün akşam ilçedeki lüks bir rezidansa düzenlenen operasyonla yakalandı.

“Kasten öldürme”, “kasten yaralama”, “6136 sayılı kanuna muhalefet” ve “görevli memura mukavemet” gibi çok sayıda sabıka kaydı bulunan ve yargılandığı cinayet davasında mahpusa mahkum edilen Çağatay H., lüks rezidansta gözaltına alınarak Feriköy Polis Merkezi’ne götürüldü.

28 yıl 1 ay 15 gün mahpusa mahkum edildi

İHA’nın haberine nazaran uzun müddettir aranan Çağatay H.’nin, “kasten öldürme” cürmünden 25 yıl, “kasten yaralama” suçundan 1 yıl 10 ay 15 gün, “görevli memura mukavemet” suçundan 5 ay, “6136 sayılı kanuna muhalefet” kabahatlerinden 10 ay, olmak üzere toplam 28 yıl 1 ay 15 gün mahpusa mahkum edildiği öğrenildi.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesince mahkumun, ilerleyen vakitlerde hakim karşısına çıkarılması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.