Brezilya başkanı Bolsonaro görüntü çeken YouTuber’ı fizikî müdahaleyle engellemeye çalıştı

Aşırı sağcı kimliği ve ayrımcı açıklamalarıyla sık sık dünya gündemine damga vuran Brezilya Devlet Lideri Jair Bolsonaro, bu sefer de kendisini görüntüleyen bir YouTuber’ı engelleme teşebbüsüyle gündeme geldi.

CNN’in haberine nazaran, Bolsonaro, başşehir Brasilia’da Planalto Sarayı yakınında destekçileriyle bir ortaya gelerek “selfie” çekti. Brezilya’da Bolsonaro’ya eleştirel görüntüleriyle tanınan YouTuber Wilker Leao da Bolsonaro’nun imgelerini kaydedenler ortasında yer aldı. Brezilyalı lidere parlamentodaki sağcı kümelerle ilgili sorular yönelten ünlü YouTuber ise Brezilya önderinin saldırısına uğradı.

YAKASINI ÇEKTİ

Brezilya’da haber kanalı Globo’nun yayınladığı imgelerde, ünlü YouTuber’ın kendisini görüntülediğini fark eden Bolsonaro’nun el hareketiyle manzara alınmasını engellemeye çalıştığı ve yakasını çektiği görüldü. YouTuber’ın Brezilya önderine “korkak” ve “serseri” halinde reaksiyonlar verdiği, Bolsonaro’nun ise “Buraya gel, benimle konuşmak için buraya gel” diye seslendiği imgelerde yer aldı.

Bolsonaro’nun bu hareketinin akabinde Brezilya kamuoyunda lidere reaksiyon yağdı. Devlet lideri, ülkede bir müddettir oy kaybı yaşıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.