Cankurtaranlar, profesyonel yüzücülerden şikayetçi

Antalya’da Konyaaltı kıyısında can güvenliğini sağlayan cankurtaranlar, profesyonel olarak yüzme bilenlerin denizde kural tanımamasından yakınıyor. Cankurtaran Gültekin Çetindağ, “Meslek hayatım boyunca en çok uygun yüzme bilenlerin başının kaygıya girdiğini gördüm” dedi.

Antalya’nın 7 kilometre uzunluğundaki Konyaaltı kıyı şeridindeki 34 cankurtaran kulesinde, 50 cankurtaran vazife yapıyor.

Sahili dürbünleriyle tarayan cankurtaranlar, en çok yüzmeyi âlâ bilenlerin, kendilerini güç durumda bıraktığını lisana getirdi.

10 yıllık cankurtaran Gültekin Çetindağ, meslek hayatı boyunca en çok âlâ yüzme bilenlerin başının kedere girdiğini gördüğünü söyledi.

Çetindağ, “Çok yeterli yüzücülerden şikayetçiyiz. Kulvar dışına çıkıyor ve geri dönemiyorlar. Sonra bizden yardım istiyorlar. Çok güzel yüzme bile bilseler, kulvar dışına çıkmamalarını istiyoruz. Rica ediyoruz, kurallara uysunlar. Yüzmeyi bilmeyen bireyler mümkün olduğu kadar kıyıda yüzüyor yahut bize yakın olmayı seçiyor, uzaklaşmıyor” dedi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.