CHP’li Edirne Belediyesi’nde mide bulandıran sav: Yardıma gitti tecavüz etti

Edirne’de çocuğuyla yaşayan C.G., geçen yıl meskeni selden ziyan görünce, belediyenin kendisini bir otele yerleştirdiğini, fakat yapılacak maddi yardım için gelen belediye vazifelisi E.A.’nın tecavüzüne uğradığını öne sürerek savcılığa cürüm duyurusunda bulundu. Dilekçesinde yaşadıklarını anlatan mağdur bayan, “E.A., otelde kaldığım bir hafta boyunca daima benimle ilgilendi. Bir gece 00.30 sularında arayıp, ‘Belediyenin vereceği yardım parası yarın hesabına geçeceği için gelip birtakım bilgiler almam gerekiyor’ dedi. Ben de ‘Olur’ dedim” tabirlerini kullandı.

Mağdur bayana tecavüz ettiği argüman edilen E.A.

‘YARDIM YERİNE İÇKİ GETİRDİ’

Sabah’ın haberine nazaran; Otelin terası kapalı olduğu için E.A.’nın odasına girdiğini belirten C.G., şöyle devam etti: “Bana, ‘Kırkpınar olduğu için çok ağır çalışıyoruz, meskene gidemiyorum’ diyerek yorgun olduğunu söyledi ve çantasından alkol çıkardı. Ben sevmediğimi ve kullanmadığımı söyledim. Sonra tacizde bulundu. Reddettiğimde ise tecavüz etti.

Mağdur bayan C.G.

‘ÇOK UTANDIN ÇABUCAK OTELDEN AYRILDIM’

Bağırınca, resepsiyondaki genç arayıp, ‘İyi misin abla, sesini duydum’ dedi. Onu çağırdım ve E.A.’yı odamdan çıkardık. Çok utandım, kimse duymasın, kimse bilmesin istedim. Sabah belediyenin verdiği para hesabıma geçmişti. Yaşadıklarımı unutmak için çabucak otelden ayrılıp konutuma gittim.”

Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan

LİDER ÖRTBAS ETMEK İSTEDİ

Olaydan birkaç gün sonra E.A.’nın kendisini aradığını vurgulayan bahtsız bayan, “Engelleyip müdürü A.G.’yi aradım. Beni dinlemek istediğini söyledi ve yanında ismini sonradan öğrendiğim S.G. ile geldi. Özür dileyip gereğini yapacaklarını söylediler. Toplumsal medyadan Belediye Lideri Recep Gürkan’a ulaşıp durumu anlattım. Yanında bir bayan ve muhafazası ile gece meskenime gelip, ‘Bu işi ben takip edeceğim’ dedi ve gitti. Daha sonra Gürkan’ın E.A. ile fotoğrafını gördüm. Yalnızca vazife yeri değiştirilmiş. O yüzden hem E.A.’dan hem de olayı örtbas etmek isteyen A.G., S.G. ve Lider Gürkan’dan şikâyetçiyim” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.