DOGE, DOT ve ETH: Haftaya Bu Seviyelere Hazırlanın! 

Kripto analisti Filip L’ye göre, Dogecoin (DOGE), fiyat hareketinin düşüş baskısı altında kaldığını görüyor. Analist, ayı piyasası hala genel fiyat yönünü belirlediğinden, Polkadot’un (DOT) geri dönüşün yakınında olmadığını söylüyor. Ayrıca analiste göre, boğalar, fiyat hareketinin önemli bir teknik sınırın altına düştüğünü gördüğünden, Ethereum (ETH) bir boğa tuzağı riski altında. Filip L’nin DOGE, DOT ve ETH analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

“DOGE 0,05 dolara geri atılacak”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Dogecoin, bu haftayı iyi bir kazançla kapatmak için iyi bir yoldaydı. Ne yazık ki, DOGE boğaları ipin kaymasına izin veriyor. Bu nedenle boğalar, kazançlarının dibe battığını görüyor. Daha da kötüsü, bu, boğaların pozisyonlarına daha fazla para eklemeden önce aradıkları genel duygu ve kanaate yardımcı olmuyor.

DOGE, şimdilik, Ağustos ayında bu seviyedeki S1 destek seviyesi ile anlamlı olan 0,058 dolardan destek buluyor. Eylül ayı başlarken, pivotlar yeniden çizildi. Bu kapsamda S1 0,05 dolar civarında biraz daha düşük çıktı. DOGE fiyatının 0,05 dolardan işlem göreceğinden neredeyse emin olması için önümüzdeki haftalarda bir başka dolar gücü turu muhtemel.

DOGE haftalık grafik

Dogecoin, 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’yı (SMA) 0,0674 dolarda kırabilirse, yatırımcıları ve traderları fiyat hareketine ikna etmesi ve kendine çekmesi mümkün. Piyasalar bunun bir oyun değiştirici olduğunu algılıyor. Bu yüzden kripto para birimine büyük bir nakit girişi oluyor. Elon Musk, DOGE için bir destek sözü söyleyecek zamanı bulmalı. Böylece, DOGE fiyatının 0,10 dolara bile uçması olası.

“DOT, geçen haftaki ret nedeniyle hala baskı altında”

Daha geniş bir zaman diliminde Polkadot (DOT) ayı döngüsü hala çok sağlam. Bu yüzden, bu yükseliş mumunun neden sıcak plakada sadece bir düşüş olduğuna dair bir mantık var. Geçen hafta boğalar, 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’yı (SMA) 7,75 dolar civarında kırmaya çalıştı. Daha sonra çok sert bir şekilde ret gördüler. Ardından DOT fiyatı düştü. Bu haftanın kapanışı bir miktar kâr sağlıyor. Ancak ne yazık ki geçen haftanın yükseğinin ve 55 günlük SMA engelinin üzerine çıkamadı.

DOT fiyatı, bu nedenle hiçbir yere gitmiyor. Bu küçük bir sıçrama çabasından sonra sadece daha güneye gidecek. DOT, bu seviye kırılmadan önce boğaların bu destek seviyesine 6,92 dolarda sıkıştığını görecek. Yeni bir ayın başlamasıyla, grafikte yeni pivotlar çizildi. Aylık S1, 2022’nin en düşük seviyesi olan 6 dolar ile mükemmel bir şekilde aynı hizaya geldi. Bu seviye tutmazsa, aylık S2’yi 5 dolardan izlemek gerekiyor.

DOT haftalık grafik

Sıçramanın, önümüzdeki haftaya bir miktar devam etmesi mümkün. Ayıların 55 günlük SMA karşısında sıkıştırıldığını görebiliriz. Bir kez kırıldığında, dik bir ralli ile büyük bir boğa akışı görmek mümkün. Bu durumda, DOT’un 10 dolara yükselmesi ve Haziran’dan bu yana yeni bir zirve basması muhtemel.

“ETH fiyatı gelecek hafta çökecek!”

Bu haftayı kapatmadan önce daha fazla kazanç eklemek istiyorsa, Ethereum’un hala birkaç saati var. Kazançlarla birlikte, başka bir büyük sorun daha var. Bunun için iyi haber devam ediyor. Bu sorun, boğaların 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) 1.600 dolar üzerindeki haftalık kazancını sağlayamaması nedeniyle ortaya çıkan boğa tuzağı.

ETH, bu boğa tuzağının arkasında yere düşme riskiyle karşı karşıya. Boğa tuzağı, önümüzdeki hafta genel piyasalarda negatif bir işlem haftasına paralel olarak düşerse ve buna daha fazla dolar gücü eklenirse, 1.404 dolarlık tabanın tutunmaması ve bozulmaması muhtemel. Temmuz ayının en düşük seviyesi olan 1.011 dolardan ilk destek sağlanana kadar bol miktarda ücretsiz oda açılıyor.

ETH haftalık grafik

Bu boğa tuzağı orada olsa da, küresel piyasalar yeni işlem haftasına olumlu bir şekilde başlarsa, kolayca ortadan kalkması mümkün. Boğaların bu 1.600 dolar seviyesinin üzerine kolayca sıçraması olası. Cuma gününe kadar yaklaşık 1.928 dolara doğru daha fazla kazanç elde etmeleri muhtemel. Böylece, Ağustos ayının en yüksek seviyesine geri dönmesi mümkün.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.