Elon Musk’ın oğlu, ismini ve cinsiyetini değiştirmek için mahkemeye başvurdu

Elon Musk’ın 18 yaşındaki oğlu Xavier Musk, Vivian Jenna Wilson isminde bir bayan olmak için dilekçe verdi. Xavier Musk “Artık biyolojik babamla hiçbir biçimde alaka kurmak istemiyorum” dedi.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, sık sık iş dünyasındaki atılımları ve Twitter’dan yaptığı açıklamalarla gündeme gelirken bu kez aile hayatıyla gündemde. Musk’ın 18 yaşındaki oğlu isim ve cinsiyet değiştirmek için mahkemeye başvurdu, duruşmanın cuma günü gerçekleşmesi bekleniyor.

Elon Musk, 2000 – 2008 yılları ortasında Kanadalı müellif Justine Wilson ile evlenmiş ve Wilson ile birlikte yedi çocuk sahibi olmuştu.

“BABAMLA MÜNASEBET KURMAK İSTEMİYORUM”

Musk ve Wilson’ın ikiz oğulları Xavier ve Griffin artık 18 yaşında ve Xavier, cinsiyet değiştirip bundan bu türlü Vivian Jenna Wilson olarak bilinmek için mahkemeye başvurdu. Xavier Musk, “Artık biyolojik babamla yaşamıyorum ve bir bağlantı kurmak istemiyorum” dedi.

18 yaşındaki Xavier Musk, Vivian Jenna Wilson olarak tanınmak için 18 Nisan’da California, Santa Monica’da evrakları dosyaladı. Genç Musk, babasından uzaklaşmak için annesinin soyadını almak istediğini açıkladı.

Xavier Musk’ın babasını reddetmesinin gerisinde ne olduğu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Elon Musk da şimdi yorum yapmadı ve mahkeme evrakları sunulmadan evvel oğlunun planından haberdar olup olmadığı bilinmiyor.

TRANSFOBİK YORUMLARIYLA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Musk, son aylarda kimilerinin transfobik olduğunu tez ettiği yorumlar nedeniyle eleştirildi. Musk’ın transfobik olarak anılmasında ise küçük çocukların sınıflarda cinsiyet kimliğinin ve eşcinselliğin tartışılmasını engelleyen yasa tasarısı ile gündeme gelen Florida valisi Ron DeSantis’i desteklemesi hayli tesirli.

Ancak Musk bu tezlere karşın, büsbütün LGBT yanlısı olduğu konusunda da ısrar ediyor ve Tesla’nın açık görüşlülüğünün ispatı olarak da LGBT şahısların çalışabileceği en uygun yerler listelerinde daima en üst sıralarda yer almasını gösteriyor.

ESKİ SEVGİLİSİNİN YENİ İLGİSİ YÜZÜNDEN CEPHE ALDI

Musk’ın transfobik duruşu ise eski sevgilisi Grimes’ın yeni münasebetinden sonra kuvvetlenmiş olabilir. Kanadalı müzikçi Grimes’ın WikiLeaks skandalının baş kahramanı trans birey Chelsea Manning ile birlikte olduğu söylentileri çıktıktan sonra Musk, transfobik paylaşımlarıyla dikkat çekmişti. Grimes, Mayıs 2018’de Musk ile ilgi yaşamaya başlamış ve Mayıs 2020’de, oğulları X AE A-XII’yi doğurmuştu.

Aralık 2021’de de Musk ve Grimes, kızları Exa Dark Sideræl Musk’ı karşılamıştı. Lakin ikili ayrıldıktan sonra Grimes, trans birey Chelsea Manning ile bağa başladığına dair söylentilerle gündeme geldi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.