Eşarj elektrikli araç şarj ücretlerine zam yaptı!

1 Eylül 2022 itibari ile elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam yapılması sonrasında maalesef elektrikli araç şarj ücretleri için zam haberleri gelmeye başladı. Zorlu Enerji çatısı altında faaliyetlerini sürdüren ZES’in ardından Eşarj elektrikli araç şarj ücretlerine zam yaptığını duyurdu.

Elektrikli araç şarj istasyonlarındaki ücretler, elektrik fiyatı ile doğrudan orantılı ve değişiklikler kısa bir süre içerisinde yansıtılıyor. Elektriğe indirim yapılması halinde şarj ücretlerinin kısa sürede düşürülüyor olması bir nebze yüzleri güldürüyor olsa da, yeni fiyatlar elektrikli araç sahiplerini üzüyor.

Eşarj elektrikli araç şarj ücretleri – Eylül 2022

Eşarj’ın 3 Eylül 2022 günü 03:00’da yürürlüğe giren güncel şarj ücretleri şu şekilde;

Tarife Fiyat
22 kVA’a kadar tüm AC soketler 6.50 TL / kWh
60 kW’a kadar tüm DC soketler 7.70 TL / kWh
Diğer Tüm DC soketler 8.20 TL / kWh

Ne kadar büyüklükte bir zam yapıldı? sorusuna yanıt verebilmek için önceki fiyatlar ile kıyaslamamız gerekiyor. Ağustos ayından itibaren kWh üzerinden ücretlendirme yapmaya başlayan Eşarj’ın önceki fiyatları şu şekildeydi;

Tarife Fiyat
22 kVA’a kadar tüm AC soketler 6 TL / kWh
60 kW’a kadar tüm DC soketler 6.50 TL / kWh
Diğer Tüm DC soketler 7 TL / kWh

22 kVA’a kadar tüm AC soketler için kWh başına 50 kuruşluk bir zam yapılırken, diğer şarj tipleri için yapılan zam 1 TL’nin üzerinde. Son düzenleme ve daha önceki fiyatlar hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

– Elektrikli araç şarj fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.