Fatih’teki silahlı çatışmaya karışan 18 kuşkulu tutuklandı

Fatih’te geçtiğimiz günlerde ortalarında hasımlık bulunan iki esnaf kümesi ortasında 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 1’i polis 6 kişinin yaralandığı silahlı çatışma meydana gelmişti. Yaşanan silahlı çatışma sonrası olayla ilgisi olduğu tespit edilen 28 kişi gözaltına alınmıştı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen şüpheliler, sözleri alınmak üzere Savcılığa çıkarıldı.

Savcılıktaki sözlerinin akabinde mevcutlu olarak getirilen 28 şüpheliden 21’i ‘kasten öldürme’ ve ‘kasten silahla yaralama’ kabahatinden tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. 1 kuşkulu hakkında isimli denetim kararı talep eden Savcılık, firari olan 5 kuşkulu hakkında ise tutuklama yönelik yakalama buyruğu talep etti. Savcılıkça 6 kuşkulu hür bırakılırken, tutuklamaya talep edilen 1 şüphelinin ise hastanede polis nezaretinde olduğu öğrenildi.

18 YIL KUŞKULU TUTUKLANDI

Tutuklama talepli 21 şüpheliden 18’i ‘kasten öldürme’ ve ‘kasten silahla yaralama’ hatasından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 4 kuşkulu isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı. Firari olan 5 kuşkulu hakkında ise tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.