Gazino sahibini ‘borç’ tartışmasında öldürmüş

Olay, evvelki gün Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesinde gazinoda meydana geldi. Gazino sahibi Muhammet Bozkurt, babası Zihni Bozkurt, Levent Aydenk ve Ahmet. K., Tolga Korkmaz’a ilişkin gazinoya geldi. Argümana nazaran taraflar ortasında yaşanan tartışma sırasında tabancasını çeken Levent Aydenk birkaç el ateş etti.

Bu esnada Muhammet Bozkurt aracından aldığı pompalı tüfekle Korkmaz’a ateş açtı. Korkmaz vurularak yere yığılırken, olaya müdahale etmeye çalışan garson Onur P. de yaralandı. Ağır yaralanan Korkmaz, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayın akabinde kaçan Muhammet Bozkurt, babası Zihni Bozkurt ve Levent Aydenk jandarmaya teslim oldu.

Olayla ilgileri olduğu belirlenen Muhammet Bozkurt’un nişanlısı ve silah ile aracın sahibi olan Z.Ş. isimli bayan ve olay gecesi sürücülük yapan Ahmet K. de gözaltına alındı. Çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece Muhammet Bozkurt, Zihni Bozkurt, Levent Aydenk ve Ahmet K. tutuklanırken, Z.Ş. isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı.

‘LEVENT’İ KURTARMAK İÇİN ATEŞ ETTİM’

Muhammet Bozkurt savcılıktaki sözünde Korkmaz’ın kendisine bir ölçü para ve 8 kasa bira borcu olduğunu belirterek, Korkmaz’ı arayarak alacağını istediğini, Korkmaz’ın da gelmesini istediğini söyledi.

Bozkurt, kendisine ilişkin gazinodan çıkıp babası Zihni Bozkurt, Levent Aydenk ve sürücüsü Ahmet K. ile Korkmaz’ın gazinosuna gittiklerinde kapıda bekleyen 5-6 kişi ile tartıştıklarını, Korkmaz’ın, “Sen benden telefonda para isteyecek adam mısın?” dediğini ileri sürdü.

Yaşanan arbedede Levent Aydenk ve babasının darbedildiğini söz eden Bozkurt, “2-3 el silah sesi duydum. Karşı tarafın ateş ettiğini düşündüm. Otomobilden pompalı tüfeği alıp Levent’i kurtarmak için maksat gözetmeksizin ateş ettim” dediği öğrenildi.

‘KENDİMİ KORUMAK İÇİN HAVAYA VE YERE ATEŞ ETTİM’

Gazinoya vardıklarında karşı tarafın üzerlerine saldırdığını ileri süren Aydenk ise, “Yaralandım, kendimi korumak için havaya ve yere ateş ettim. Mermim azdı ve bitince silahım tutukluk yapmış üzere hareket ederek oradakilere korkutmak için doğrulttum. Silah boştu” diye konuştu.

‘BANA KÜTÜKLE VURDULAR’

Zihni Bozkurt ise, “Tolga’nın oraya uğradık, oğlum borcunu alacaktı. Orada oğluma saldırdıklarında otomobilden indim. Bana kütükle vurdular, yere düştüm. Silah seslerini duyduktan sonra otomobile binip kaçtım” diye söz verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.