“Kasımpaşa maçı hayatımdaki son mutlu gündü”

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Alman basınına konuşan başarılı antrenör, yıllar sonra transfer itirafında bulundu. Volkan Demirel deprem felaketi ve kariyer planlamasıyla ilgili de konuştu.

Deprem felaketini derinden hisseden Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Alman basınından Sport1’e konuştu. Yıllar önce Bayern Münih’ten aldığı teklife değinen Demirel, Fenerbahçe günlerinden Mesut Özil’e kadar birçok konuya temas etti.

“ALMAN POLİSİ YARDIM YOLLADI”

“Allah’a şükür her yerden yardım geliyor. Özellikle de Almanya’dan. En büyük yardım bagetler ve ekmekler geldi. Alman polisi 480 bin termal battaniye gönderdi. Ben de bu röportaj ile birlikte Almanya’ya bir karşılık vermek istedim. Depremden sonra Hatay’da bir bardak su bile yoktu. Hatay halkının hiçbir şeyi kalmamıştı. Tüm dünyadan insanlar yardım gönderdi ancak halen yeterli yardıma ulaşamadık. Çadırlar çok suluyor, küçük konteynerler var ancak onlarda da 1 kişi yatabiliyor.”

“KASIMPAŞA MAÇI HAYATIMDAKİ SON MUTLU GÜNDÜ”

“Depremi bütün ailem hissetti. Kasımpaşa maçı sebebiyle o gün Hatay’dalardı. O maçın oynandığı gün hayatımdaki son mutlu gündü. Ertesi sabah her şeyi kaybettik. Tanıdığım çok fazla insan hayatını kaybetti. Çocuklarımı da kaybedebilirdim. Hayatta kaldığımız için şanslıyız. Bazı çalışanlarımız enkazın altından saatlerce çıkamadı. Büyük kızım hala olanların etkisini atlatamadı.”

“BAYERN MÜNİH BENİ İSTEMİŞTİ”

“Oyuncuyken Bayern Münih menajerimle temasa geçmişti. Tabii ki Bayern’de oynamayı çok isterdim. Manuel Neuer’i Schalke döneminden beri tanıyorum. Hastalığını atlatıp yeniden Bayern’in 1 numarası olacaktır. Bazı kaleciler sadece kaleci değildir, Neuer de onlardan biri. Eğer o kadrodaysa, o oynar. Tıpkı Buffon gibi.”

“Mesut Özil’in futbol yeteneklerini anlatmamıza gerek yok ancak kariyerinizin sonuna geldiğinizde artık eski haliniz gibi olmuyorsunuz. Mesut, Fenerbahçe’ye geldiğinde çok büyük beklentiler vardı. Maalesef beklenen performansı gösteremedi ve Fenerbahçe ondan yararlanamadı. Biraz içine kapanık bir insan ama herkes kendi hayatından sorumludur sonuçta. O dönemde çok fazla sakatlık yaşadı ve onun en büyük sorunu hiçbir zaman tam anlamıyla sağlıklı olmamasıydı. Mesut’u çok seviyorum ve hayatında mutluluklar diliyorum.”

“Christian Atsu harika bir insandı. Bir gün elinde zarflarla idmana geldi ve ona ‘Hayırdır, evleniyor musun?’ dedim. Yılbaşı sebebiyle bütün çalışanlara küçük bir hediye vermek istediğini söyledi. Para onun için hiçbir zaman önemli değildi. Christian her zaman oynamak istedi. Sağlıklı olduğu zaman da oynadı zaten. Oynadığı son maçta golünü attı ancak sonrasında maalesef aramızdan ayrıldı. Hepimiz onu çok seviyorduk ve bu kadar harika bir insanı kaybetmek kolay değil (Ağlayarak). Christian ve sportif direktörümüz her zaman bizimle olacak. Futbolculuk dönemimde çok hata yaptım ancak her hatamdan bir şeyler öğrendim. Bir kaleci olarak rakip takımların en sevdiği oyuncu değildim elbette. Bazı insanlar ile iyi anlaşamadık ama ben kimseyi kışkırtmadım. Yaşanan çoğu şey kazanma hırsımdan dolayı yaşandı. Eğer birileri tarafından yanlış anlaşıldıysam özür dilerim ancak beni bugün olduğum kişi haline getiren şeyler bunlardı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir