Las Vegas’ta düğün organizatörlerine ‘Elvis’ darbesi

Elvis Presley’in isim hakkını elinde bulunduran şirketin Las Vegas’taki düğünlerde Elvis taklitlerinin sahne almasını engelleme teşebbüsü, tertip şirketlerinin reaksiyonunu çekti.

ABD’de 1977’de hayatını kaybeden ünlü müzikçi Elvis Presley’in isim hakkını elinde bulunduran şirket, Las Vegas’taki Elvis taklitlerine savaş açtı.

Associated Press’in haberine nazaran Authentic Brands Group şirketinin kentte çok tanınan olan Elvis gibisi müzikçilerin kilise düğünlerinde sahneye çıkmasını engelleme teşebbüsü büyük tartışma yarattı. Şirketin geçen ay Las Vegas’taki birçok şapele bu taleple mektup gönderdiği bildirildi.

MİLYAR DOLARLIK BÖLÜM

Birçok düğün tertibi şirketi, bu kararın Elvis temasının çok tanınan olduğu düğün dalına büyük darbe vuracağını belirtiyor. LasVegasElvisWeddingChapel.com sitesini işleten Kayla Collins, “Biz bir aile şirketiyiz ve artık karşımızda kurtlar var. Bu bizim ekmek paramız. Covid sonrası yeni toparlanmaya başlamıştık ve artık de bu çıktı” dedi.

Elvis Weddings isimli tertip şirketinin sahibi Kent Ripley de, “Elvis markasını korumak istiyorlar fakat onu halktan kopararak neyi koruyacaklar” diye konuştu.

Las Vegas’ta düğün bölümü, Elvis temalı merasimlerin de tesiriyle yılda 2 milyar dolar gelir elde ediyor. Elvis gibisi müzikçilerin sahneye çıkmaması halinde kesimin büyük kan kaybedeceği tabir ediliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.