Latif Şimşek ve kendisini darbeden Emrah Topal’ın tabirleri ortaya çıktı: ‘Öfkeme yenildim’

TV100’de, canlı yayında yaşanan tartışmada darbedilen gazeteci Latif Şimşek ile olayla ilgili tutuklanan kuşkulu Emrah Topal’ın Emniyet’teki sözleri ortaya çıktı.

Şişli Asayiş Ofis Amirliği’nde 6 Ağustos gecesi “mağdur-müşteki” sıfatıyla söz veren gazeteci Latif Şimşek, TV100 kanalındaki programda, kendisi üzere orada bulunan öteki konuklarla gündeme dair konuşmaya başladıklarını belirtti.

‘KÜFÜR EDİP, SALDIRDI’ İDDİASI

Şimşek, “Bu ülkenin yargıcını de savcısını da polisini de istihbaratını da bu kadar küçümseyemezsiniz”

Araya eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş’ın girdiğini kaydeden Şimşek, programa orta verildiğini, konuklardan Doğan Çağlar’ın Enginyurt’u uzaklaştırmaya çalıştığını fakat Enginyurt’un küfür edip kendisine saldırdığını öne sürdü.

DARP RAPORUNU SUNDU

Şimşek, kanala Enginyurt ile birlikte gelen lakin programın konuğu olmayan bir kişinin kendisine arttan sarılıp yüzüne gerçek yumruk attığını, kendisini müdafaaya çalıştığını lakin bu kişinin tokat atıp hakaret etmeye devam ettiğini, konukların yardımıyla dışarıya çıkarılırken kolunun Enginyurt tarafından sıkılıp hakaret ve tehditlere devam edildiğini savundu.

İfadesinin devamında Enginyurt ve yanındaki bireyden şikayetçi olduğunu belirten Şimşek, darp raporunu da sundu.

EMLAKÇI KUŞKULU PROGRAMI KONUK OLARAK TAKİP ETTİ

Hakkında şikayette bulunulduğunu haberlerden öğrenince Şişli Asayiş Ofis Amirliğine zaten gittiğini öne süren kuşkulu Emrah Topal, mesleğinin emlakçılık olduğunu söz etti.

Arkadaşı Ali Şenyurt’un, Cemal Enginyurt’un danışmanı olduğunu belirten Topal, olay günü Enginyurt’un programa katılacağını öğrenince yanlarında konuk olarak gitmek istediğini, Enginyurt, Ali Şenyurt ve Enginyurt’un danışmanı olan Sedat isimli bireyle birlikte kanala gittiklerini anlattı.

“BİR ANLIK HUDUT HALİ…”

Programın bir kısmında seslerin yükseldiğini söz eden Topal, şunları kaydetti:

“Yayının kesildiğini görünce tekrar orta verildiğini düşünüp stüdyoya girdik. Enginyurt ile Şimşek ortasında kelamlı tartışma olduğunu gördük. Program konukları Cemal Bey’i sakinleştirmeye çalışıyordu. Ben de Latif Bey’i sakinleştirmek gayesiyle önünde durarak ‘sakin ol’ diyerek yerine oturmasını istedim lakin bana bir anda sonlu bir formda ‘Sen kimsin lan?’ diye reaksiyon verdi. Hudut hali olduğunu düşünerek karşılık vermedim. Gerimi dönerek Cemal Bey’i sakinleştirmek istedim. Bu esnada Latif Beyefendi küfürlü konuşmaya başlayınca Cemal Beyefendi ile ortası uygunca gerildi. Son olarak ‘Sen kimsin ulan bana sesini yükseltiyorsun?’ diyerek masa üstündeki kupayı tutunca, atacağını düşündüm. Müdahale etmek istedim lakin çok tahriklerinden ötürü öfkeme yenildim ve şahsa fiziki müdahalede bulundum. Daha sonra orada bulunan bireyler ortaya girdi, sakinleştim ve kanaldan ayrıldık.”

Şimşek ile hasımlığı olmadığını bildiren Topal, “Bir anlık hudut hali yaşanan bir olaydır. Pişmanım” ifadesini kullandı.

Şüpheli Topal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında verdiği tabirinde ise televizyon programını seyirciler ortasından takip ettiğini, tartışmayı görünce evvel tarafları sakinleştirmeye çalıştığını, kendisine kupa bardağı atacağını düşündüğü Şimşek’i çektiğini ve birkaç yumruk attığını anlattı.

Şimşek’e hakaret ve tehditte bulunmadığını aktaran Topal, “Olay bir anlık öfke sonucu yaşanmıştır” savında bulundu.

ENGİNYURT’UN EVRAKI ANKARA’YA GÖNDERİLECEK

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, TV100 kanalındaki canlı yayın sırasında konuklardan Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek ortasında tartışma çıktığı, tartışma sonucu Enginyurt ile kanala gelen ve resmi misyonu bulunmayan şüphelinin Latif Şimşek’i darbettiği, olayla ilgili Şimşek’in şikayeti üzerine soruşturma başlatıldığı, zanlı hakkında gözaltı kararı verildiği bildirilmişti.

Soruşturma kapsamında kuşkulu Emrah Topal gözaltına alınmış, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Milletvekili olan ve dokunulmazlığı bulunan Enginyurt hakkındaki soruşturma evrakının ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceği kaydedilmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.