Memleketler arası Gebze Ultra Trail cumartesi günü gerçekleşecek

Gebze Belediyesi ve Tempo Atletizm Spor Derneği tarafından Gebze Denizli Göleti’nde gerçekleştirilecek Memleketler arası Gebze Ultra Trail, Gebze Belediyesi Toplantı Salonu’nda mahallî ve ulusal basına duyuruldu.

Denizli Göleti’nde 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü gerçekleşecek Gebze Ultra Trail; 7 km Göl Koşusu, 17 km Ressam Osman Hamdi Beyefendi Koşusu, 27 km Hannibal Koşusu, 41 km Libiyssa Gebze Koşusu ve 55 km Fatih Sultan Mehmed Han Koşusu olmak üzere 5 kategoriden oluşuyor. Engelli atletler, şehit yakınları ve gaziler için fiyatsız maratona Gebzelilerin ulaşımını kolaylaştırmak ismine belediye ulaşım araçları hizmet verecek.

Memleketler arası Gebze Ultra Trail öncesinde, Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz; Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü İbrahim Aktürk, Tempo Atletizm Spor Kulübü Derneği atletleri ve basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Maratonun ve Gebze’nin tanıtıldığı kısa sinema gösterimden sonra Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz ve Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü İbrahim Aktürk konuşmalarını yaptı. Konuşmalarının akabinde Tempo Atletizm Spor Kulübü Derneği atletleri takviyelerinden dolayı Lider Büyükgöz’e teşekkür ederek imzaladıkları formalarını ikram ettiler.

“Gebze’nin hoşlukları, tabiatı ve imkânlarıyla dayanak veriyoruz”

Türkiye’den 25 kentten ve 8 ülkeden gelen bin atletin yarışacağı memleketler arası maratonun, Gebze’de yapılmasını talep eden Tempo Atletizm Spor Derneği’ne teşekkür ederek konuşmasına başlayan Büyükgöz, “Gebze’miz sanayi ve lojistik gücünün ötesinde, yeşil ve mavinin bir ortada olduğu tabiatıyla da bölgemizin en güzide ilçesi. Güzide ilçemizde güzide bir maratona konut sahipliği yaptığımız için ayrıyeten memnunluk duyuyoruz. Bu türlü kıymetli bir aktifliğe belediye olarak Gebze’nin hoşlukları, tabiatı ve imkanlarıyla takviye veriyoruz” dedi.

“Gebze; atletlerin kenti”

Gebzelilerin spor faaliyetlerine iştiraklerinin çok yüksek olduğunu ve hizmetleriyle spora ve atlete ebediyen dayanak olduklarını vurgulayan Büyükgöz, Gebze Belediyesi’nin spor ve gençliğe dair projelerini kamuoyuyla paylaştı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla hizmete açılan GEBZESEM’in Kocaeli’nin en büyük ve en kapsamlı sportmen eğitim merkezi olma özelliğini taşıdığını ve günlük 3 bin atlete hizmet verebildiğinin altını çizdi. Ayrıyeten yeni açılan Eren Bülbül Spor Kompleksi’nin çok emelli spor salonları, kapalı spor salonu ve yüzme havuzuyla günde bin 200 şahsa hizmet verdiğini söyleyen Lider Büyükgöz, “Yaz ve Kış Okullarımız var. Burada küçük yaşlardan itibaren pek çok branşta gençlerimiz spor şuuru ediniyorlar. Atlı Eğitim Merkezi’mize de hemşehrilerimiz büyük ilgi gösteriyor. Gebze atletlerin kenti. Biz de hizmetlerimizle sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Lider Zinnur Büyükgöz, konuşmasının devamında Gebze Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden ve genç atletlerin başarılarına da değindi. Büyükgöz, “Voleybol, güreş, satranç ve binicilik alanında yeni gruplarımız kuruldu. Voleybol grubumuz Türkiye Voleybol Erkekler 2. Ligi’nde uğraş ediyor. Güreş ekibimizdeki 60 lisanslı atletimiz, 30 turnuvaya katılarak 5 farklı kategoride kentimizi temsil ettiler. Kırşehir’de düzenlenen Okullararası Yıldızlar Hür Güreş Şampiyonası’nda iki güreşçimiz 38 ve 85 kg’da Türkiye şampiyonu oldular. Satranç Kadromuz Kocaeli şampiyonu; onlar da Haziran ayında Türkiye Şampiyonasında yarışacaklar. Şu an 2. ligde yer alan Gebze Belediyesi Ampute Futbol Grubumuz da 1. lige çıkacak, inşallah. Hepsiyle gurur duyuyoruz” formunda konuştu.

Milletlerarası Gebze Ultra Trail, 28 Mayıs’ta Denizli Göleti’nde

Konuşmasının sonunda tüm Gebzelileri maratona davet eden Zinnur Büyükgöz, “Bu yıl birinci defa düzenlenen memleketler arası maratonun her yıl gelişerek, büyüyerek devam etmesini; Gebze’mizde yapılan marka tertiplerden biri haline gelmesini temenni ediyoruz. Tüm hemşehrilerimi de Gebze’mizin hoş tabiatı içerisinde, bu hoş tertibi teneffüs etmeye davet ediyorum” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.