Merkezefendi Belediyesi Borç Yapılandırma Fırsatı İçin Son Tarihi Hatırlattı

Merkezefendi Belediyesi, ‘7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’ kapsamında borç yapılandırma fırsatı başvuruları için son tarihin 3 Temmuz 2023 olduğunu hatırlattı.

Merkezefendi Belediyesi’nde 7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’ kapsamında borç yapılandırma fırsatı devam ediyor. Vergi affı fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşların, 3 Temmuz Pazartesi gününe kadar başvurularını yapması gerekiyor. Yapılandırma çerçevesinde belediyeye borcu olan tüm kişi veya kuruluşların yapacakları peşin ödemelerde vergi, ceza ve harçların gecikme faizlerinin yüzde 90’ı siliniyor.

Merkezefendi Belediyesi ana hizmet binasında bulunan vezneler, 26 Haziran Pazartesi tam gün, 27 Haziran Salı günü ise 13.00’e kadar hizmete açık olacak.

BAŞVURULARDA ISLAK İMZA ŞARTI

Borcu olan vatandaşlar ve kuruluşlar, kanun kapsamında olan emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi, eğlence vergisi, idari para cezaları, imar para cezaları ve kira borçlarını Merkezefendi Belediyesi’nde yapılandırabilecek. Borcunu yapılandırmak isteyen vatandaşlar www.merkezefendi.bel.tr internet adresinden ‘ön başvuru’ yapabilecek. Vatandaşların yapılandırma işlemlerini tamamlayabilmesi için kanun gereği imzalı başvuru dilekçelerini Merkezefendi Belediyesi Ana Hizmet Binasına ulaştırması gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx