Muharrem İnce’den CHP’ye gönderme! Ben dahi bilmiyordum

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, seçimlerde rastgele bir ittifak içinde yer almayacaklarını belirterek, tekrar de son düzlükte durumu değerlendireceklerini söyledi. CHP’nin aday belirleme formülünü de eleştiren İnce, “CHP’nin adayını ne milletvekilleri ne de partilileri bilmez. Ben dahi aday olduğumu bilmiyordum. Kazanamasın diye son 50 günde beni açıkladılar, ben dahi aday olduğunu bilmiyordum” dedi.

Giresun programı çerçevesinde evvel 45. Milletlerarası Giresun Aksu Şenliği’nin açılışına katılan Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, daha sonra bir otelde basın toplantısı düzenledi. Memleket Partisi’ni “kırk satıra da, kırk katıra da” razı edemeyeceklerini söz eden İnce, “İktidar sorunu marketlerde görüyor, ‘stokçular’ diyor, ‘pahalı satıyor’ diyor. Muhalefette tahlili marketlerde görüyor. Marketlere mektup yazıyor, ‘Ucuza ver’ diyor. Adam değerli almış nasıl ucuza versin, veremez ki. Biz ikisinin tarafından da değiliz. Mecbur muyuz ikisinden birine. İkisi de yanlış zira. Biz tarla ile mera ile, sera ile üretimden yanayız. Hasebiyle ‘kırk katır mı, kırk satır mı’ ikisi de değil. Biz seçimlere tek gireceğiz, hiçbir ittifakta yer almayacağız fakat son düzlükte duruma bakarız” diye konuştu.

CHP’NİN ADAYINI KİMSE BİLMEZ

CHP’nin aday belirleme formülünü de eleştiren İnce, “CHP’nin ikinci adamıyken CHP’nin çatı adayını ben televizyondan öğrendim. Adayın kim olduğunu yalnızca genel lider biliyordu. Şu anda da CHP’nin milletvekillerinden cumhurbaşkanı adayının kim olacağını bilen var mı? Mutlaka yok. Kimse de bilmeyecek. CHP’nin milletvekilleri, belediye liderleri, vilayet liderleri, partilileri televizyondan öğrenecek adayın kim olduğunu. Ben o denli öğrendim. Ben aday olduğumda da milletvekilleri bilmiyordu. Hatta ben de bilmiyordum. Aday bendim fakat ben de bilmiyordum. Son 50 günde aşikâr oldu. Son 50 güne sıkıştırdılar ki alamasın diye. Yüz gün evvel açıklansaydı apayrı bir Türkiye vardı” halinde konuştu.

Memleket Partisi Genel Lideri İnce, yaptığı basın toplantısının akabinde kentte esnaf ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, partililerle bir ortaya geldi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.