Nvidia yapay zekada çıtayı zirveye koydu! Sohbet etmek mümkün olacak!

Şirket, Computex 2023’teki üretken yapay zeka açılış konuşması sırasında teknolojiyi ortaya çıkardı ve distopik görünümlü bir Ramen mağazasında Jin adlı bir NPC ile konuşan oynanabilir bir karakterle Kairos adlı bir demo gösterdi.

Demo, oyuncunun Jin ile sohbet ettiğini gösteriyor. Kişi “Hey Jin, nasılsın” diye soruyor. Jin “Maalesef o kadar iyi değil,” diye yanıtlıyor. “Nasıl olur?” “Buradaki suçlar beni endişelendiriyor. Son zamanlarda işler kötüye gitti. Ramen dükkanım çapraz ateş arasında kaldı.”

Nvidia yapay zekada çıtayı zirveye koydu! Sohbet etmek mümkün olacak!

Evet, diyalog biraz klasik; ChatGPT daha iyi bir iş çıkarmış olabilirdi.. Yine de fikir, kulaklığınıza konuşabileceğinizi ve bir NPC’nin uygun bağlamda yanıt vereceğini ve genellikle böyle bir durumda alacağınızdan daha doğal bir etkileşim yaratacağını gösteriyor.

NVIDIA, demoyu hem bulutta hem de yerel olarak çalışabilen (NVIDIA donanımında, natch) ACE’yi tanıtmak için Convai ile ortaklaşa yaptı. Uygunsuz konuşmalara karşı koruma sağlamak için korkuluklar kullanırken, bilgi ve karakter geçmişleriyle özelleştirilebilen büyük dil modelleri oluşturmak, özelleştirmek ve dağıtmak için NVIDIA NeMo’yu kullanıyor. Ayrıca, “herhangi bir konuşma parçasına uyacak şekilde bir oyun karakterinin etkileyici yüz animasyonunu anında oluşturmak için” NVIDIA’nın Omniverse Audio2Face ile birlikte Riva adlı bir konuşma tanıma ve konuşmayı metne dönüştürme aracını kullanıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir