RTÜK’ün ceza verdiği Kızılcık Şerbeti bu hafta yayınlanacak mı?

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun 5 kez yayın ile program durdurma ile üst sınırdan ceza vermesine neden olduğu belirtilen Kızılcık Şerbeti dizisinin yeni bölümünün yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz belirsiz.

Show TV ekranlarında fırtınalar estiren Kızılcık Şerbeti dizisi kısa sürede önemli izleyenlerin beğenisini kazandı. Son zamanların en çok izlenen dizisi olan Yalı Çapkını’nı geçerek, en çok izlenin dizi olan Kızılcık Şerbeti’nde Nursema karakterinin zorla evlendirildiği ve evlendiği gece eşi tarafından camdan atılması RTÜK’ü harekete geçirdi.

RTÜK, Show TV’ye 5’er kez yayın ile program durdurma ve üst sınırdan para cezası verdi.

Dizinin 20. bölüm fragmanı yayınlanmasına karşın, bu hafta yeni bölümünün yayınlanıp yayınlamayacağı belirsizliğini koruyor.

24 Mart Cuma günü yeni bölümüyle ekranlara gelmesi beklenen dizinin son durumuyla alakalı bir açıklama henüz yapılmadı.

İlhan Taşcı: TRT’de kadına şiddetin alası var

RTÜK üyesi İlhan Taşcı, Show TV’ye verilen cezayı şu sözlerle açıklamıştı: “RTÜK, sorumluların deprem sonrası istifa etmemesini eleştiren Ali Sunal’ın sunucusu olduğu Güldür Güldür’e ceza veremeyince programın yayıncısı Show TV’ye bir dizideki kadına şiddetten % 5 para 5 kez de program durdurma cezası verdi. Oysa TRT’de kadına şiddetin alası var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir