Sav: Akçekaya’nın bıçakladığı Arıkan son bir eforla sürücüsünü aradı

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli Köyü’nde eğitimci Nazmi Arıkan (69) ile sürücüsü Şerif Eker’in (46) öldürülmesi ile ilgili gözaltına alınan ve sevk edildiği mahkemece tutuklanan Tokatspor Kulübü Lideri Ufuk Akçekaya’nın, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyip, ‘kendisine komplo kurulduğunu’ söylediği öğrenildi.

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu evli ve 2 çocuk babası Nazmi Arıkan, sürücüsü Şerif Eker ile bayram tatili için Gelibolu’nun Karainebeyli Köyü’nde küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğine geldi. Çiftlik çalışanları, 13 Temmuz Çarşamba günü öğlen saatlerine kadar Arıkan ve Eker’i göremeyince şüphelendi. Telefonla da ulaşılamayınca denetim için çiftlik meskenine giren çalışanlar, Arıkan ile Eker’i kanlar içerisinde buldu. İhbarla çiftliğe jandarma ve sıhhat grupları sevk edildi. Sıhhat takımları, Arıkan ve Eker’in çok sayıda bıçak darbesiyle öldürüldüğünü belirledi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM YAPMIŞ

Bayram mühletince çiftlik meskeninde kalan Nazmi Arıkan ile sürücüsü Şerif Eker’in cesetlerinin, konutun yemek yenilen salon kısmında bulunduğu öğrenildi. Arıkan’ın salı gecesi son olarak çiftlikte vazife yapan veteriner ile saat 23.00’e kadar birlikte olduğu, gece yarısı da bir yakınıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdiği tespit edildi. Gece yarısından sonra ise Arıkan ve sürücüsüne ulaşılamadığı ortaya çıktı. Jandarma Hata Araştırma Timi’nin (JASAT) titiz çalışması ile ikili cinayetin şüphelisinin Tokatspor Kulüp Lideri Ufuk Akçekaya olduğu belirlendi. İstanbul’da yakalanan Akçekaya, gözaltına alındı. Akçekaya’nın gözaltına alınmadan evvel toplumsal medya hesabından canlı yayın açarak, Nazmi Arıkan ile ortalarında geçen yıl yaşanan olayları anlattığı tespit edildi.

OLAYDAN 1 GÜN EVVEL GELMİŞ

Ekipler, Akçekaya’nın 11 Temmuz Pazartesi günü İstanbul’dan otobüsle Gelibolu ilçesine geldiğini, burada bir gece konakladıktan sonra minibüsle Eceabat ilçesine geçtiği, olay günü de Eceabat’tan taksiyle Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli Köyü’ndeki Nazmi Arıkan’a ilişkin çiftliğe gittiğini belirledi. Öte yandan teslim alınan cenazeler, 15 Temmuz’da İstanbul’a gönderildi. Nazmi Arıkan, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda; Şerif Eker ise Mahmut Şevket Paşa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ÇİFTLİK KONUTU ETRAFINDA KEŞİF YAPMIŞ

DHA’nın haberine nazaran bu ortada Gelibolu İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki sorgusunun akabinde, 3 gün evvel çiftliğe götürülüp, yer göstermesi yaptırılan Akçekaya, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Gelibolu ilçesine getirilerek sorguya alınan Ufuk Akçekaya, cinayeti kabul etmese de takımlar kendisinin çiftlik meskenine geldiğini belirledi. Jandarma takımları, Akçekaya’nın birinci olarak 11 Temmuz günü İstanbul Etiler’deki konutundan Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine otobüs ile geldiğini, buradan da taksiyle köye giderek, çiftlik konutunun etrafında keşif yapıp İstanbul’a geri döndüğünü tespit etti. Akçekaya’nın bir gün sonra 12 Temmuz’da tekrar otobüs ile İstanbul’dan Gelibolu ilçesine, buradan minibüs ile Eceabat ilçesine geçtiği, akabinde da taksiyle saat 21.45 sıralarında Karainabeyli Köyü’ne ulaştığı belirlendi.

ARIKAN SÜRÜCÜSÜNDEN YARDIM İSTEDİ

İddiaya nazaran, köye giden asfalt yol üzerinde taksiden inen Akçekaya’nın ayçiçeği tarlası ve çalılıklar ortasından çiftlik meskenine yaklaştı, 3 saat boyunca Arıkan’ın çiftlik meskenini gözetledi. Saat 23.00 sıralarında Nazmi Arıkan’ın konutundan veteriner ile sürücüsü Şerif Eker’in ayrıldığını gören Akçekaya, meskenin art kapısından içeriye girdi. Konutta yalnız kalan ve koltukta oturan Nazmi Arıkan’a gerisinden yaklaşıp bıçaklamaya başladı. Bu sırada Arıkan’ın son bir atakla cep telefonundan sürücüsü Şerif Eker’i aradığı ve 8 saniyelik bir görüşme yaptığı ortaya çıktı. Arıkan’a 300 metre aradaki öbür bir meskene yatmaya giden sürücü Şerif Eker, araca binerek süratlice yardıma gitti. Bu sırada 47 bıçak darbesiyle Nazmi Arıkan’ı öldüren Ufuk Akçekaya, meskene bir aracın geldiğini görünce saklandı. Sürücü Şerif Eker meskene girdiğinde kapının ardında saklanan Ufuk Akçekaya tarafından bıçaklamaya başladı. Eker de 66 bıçak darbesiyle olay yerinde hayatını kaybetti.

ÇİFTLİK MESKENİNİ KUNDAKLAMA TEŞEBBÜSÜNDE BULUNMUŞ

Katil zanlısı, saat 00.15 sıralarında kendisini köye bırakan taksi sürücüsünü arayıp, alınmasını istedi. Çiftlik konutunu de burada bulduğu kimyasal materyaller ile yakarak kundaklama teşebbüsünde bulundu. Ayçiçeği tarlasından asfalt yola giderken de hata aleti bıçağı toprağa sakladı. Jandarma özel takımları, 4 gün boyunca 5 dönüm toprakta metal dedektörü ve dedektör köpekle birlikte arama yaptı ve üzerinde kan izleri de olan hata aleti bıçağı buldu. Jandarma özel timi, Akçekaya’nın Karainebeyli Köyü’ne geldiğinde ve cinayetin akabinde İstanbul’a döndüğünde kıyafetlerinin farklı olduğu tespit edildi.

Akçekaya, dün tasarlayarak taammüden öldürme cürmünden adliyeye sevk edildi. Jandarmadaki sorgusunda Nazmi Arıkan ile sürücüsü Şerif Eker’i kendisinin öldürmediğini, çiftlik konutuna ise alacağı olduğunu öne sürdüğü parayı almaya geldiğini söyleyen Akçekaya, cinayeti aydınlatmak için oluşturulan jandarma özel timlerinin elde ettiği kanıtlar göz önünde bulundurularak tutuklandı. Akçekaya’nın mahkemedeki sözünde de hakkındaki suçlamaları kabul etmeyip, kendisine komplo kurulduğunu söylediği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.