Sentetik açıklıklı radar MİLSAR, AKSUNGUR’a muvaffakiyetle entegre edildi

Yüksek çözünürlüklü SAR kabiliyeti, çoklu maksat takip yeteneği, düşük yükü ve süratli platform entegrasyonu özellikleriyle güvenlik güçlerine keşif ve gözetleme faaliyetlerinde katkı sağlayacak olan sentetik açıklıklı radar MİLSAR, insansız hava aracı AKSUNGUR’a entegre edildi.

Haberi, Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir verdi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı kullanmaya başladı

Demir, “İHA-MİLDAR projemiz kapsamında geliştirilen sentetik açıklıklı radarımız MİLSAR, ANKA’dan sonra AKSUNGUR’a da muvaffakiyetle entegre edildi ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız tarafından kullanılmaya başlandı. İyi olsun.” dedi.

MİLSAR

MİLSAR, kolay enstalasyon özelliğiyle insansız hava araçları (İHA), helikopterler ve sabit kanat hava araçlarında rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bu yüksek teknoloji radar sisteminin, çarçabuk değiştirilebilmesine imkan sağlayan standart 15 EO/IR sensor taretiyle tıpkı mekanik orta yüzlere sahip olduğu biliniyor.

Operasyonların verimliliğini, İHA’nın geniş alan gözetleme kabiliyetini ve SİHA’nın taarruz kabiliyetini genişleten MİLSAR, sis ve bulutlanma üzere makus hava ve düşük görüş şartlarında düşük sürat küçük boyut yahut süratli hareket eden potansiyel amaçların tespit ve takibini yapıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.