Sinan Ateş’in eşinden yeni açıklama: Siyaset bu alçak suikastten pek uzak değil

30 Aralık 2022’de Ankara’da motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitiren Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, öldürülüş şekli ile de Türkiye gündemine oturmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan soruşturma kapsamında MHP’li isimlerin de aralarında bulunduğu 21 kişi tutuklanmıştı.

Sinan Ateş’in ailesi adına eşi Ayşe Ateş’ten yeni bir açıklama yapıldı.

Ayşe Ateş açıklamasında “İnsanlık dışı suikastin aydınlatılması hususunda devletimize olan güvenimizi yeniden vurgulamak istiyoruz” denilen açıklamada “Vicdanları yaralayan bu alçak suikastin ucu kime dokunursa dokunsun aydınlatılması için, siyasi partilerin haklı davamızda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sesimiz olmaya devam etmesini arzu etmekle birlikte davanın sağlıklı ilerleyebilmesi adına aile olarak siyasetin içinde yer almak yerine siyaseti siyasetçilere bırakmak gerektiği hususunda bir karar almış bulunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Ayşe Ateş’in ailesi adına yaptığı açıklama şöyle:

“Şehit eşim her ne kadar aktif olarak siyasetin içinde değildiyse de gerçekler belgeleriyle ve tüm yönleriyle açığa çıktığında görüleceği üzere siyaset, bu alçak suikastten pek uzak değildir.

Bu insanlık dışı suikastin siyasi sahada da takip edilmesini, seçilecek her milletvekilinin ve tüm siyasetçilerin namusuna emanet etmeyi tercih ediyoruz.

Ateş ailesi olarak beklentimiz; ateşin yalnızca düştüğü yeri yakmakla kalmaması, herkesin bu ateşi yüreğinde hissetmesi, Türk milletinin evladı olan Sinan Ateş’in davasına bütün bir milletin sahip çıkmasıdır. Bu vesileyle ilk günden veri gerek sosyal hayatın içerisinde gerekse sosyal medyada yanımızda olduğunu hissettiren herkese tekrar teşekkür ediyoruz. Dua ile…

Ateş Ailesi Adına,

Eşi Ayşe Ateş”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir