Tarihi Balıklı Rum Hastanesi yangınında 97 ton moloz çıktı

Balıklı Rum Hastanesi Huzurevi Yaşlı Bakım Bölümü’nde çıkan yangına müdahale için belediyenin tüm imkânlarını seferber ettiklerini kaydeden Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, “Belediyemizin bütün ünitelerini burada görevlendirdik. 104 yaşlı ve hastanın tahliyesi ise hastane işçisi tarafından sağlandı. Vilayet sıhhat müdürümüz, valimiz, sıhhat bakanımız, Sayın cumhurbaşkanımız yangının birinci anından itibaren burayı yakından takip etti. Bina büyük bir hasar aldı. Lakin bunun hiçbir değeri yok. Rastgele bir hastamıza bir ziyan gelmemiş olması en büyük tesellimiz. Zeytinburnu’muza İstanbul’umuza çok geçmiş olsun. Yangının söndürülmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlçede yükselen itfaiye, ambulans seslerinin duyulması üzerine gruplarla irtibat kuran Zabıta Müdürlüğü 102 işçi ile Balıklı Rum Hastanesi’ne intikal etti. Gruplar hastaların ve içeride patlamaya sebep olacak malzemelerin tahliyesini süratle sağladı.

8 ARAZÖZ YANAN TARİHİ HASTANEYE 350 TON SU TAŞIDI

Zeytinburnu Belediyesi Etraf Müdafaa Müdürlüğü, sokak yıkaması yapan 8 adet arazöz ile yangın mahalline intikal ederek itfaiyeye 350 ton su desteği sağladı.

Ambulans ve araçların yoğunluk oluşturması üzerine Zeytinburnu Belediyesi Fen İşleri takımları kepçe ile yangına müdahaleyi hızlandırmak ikinci bir müdahale yolu da açtı.

SABAHA KADAR YANGIN BÖLGESİNDE NÖBET TUTULDU

İtfaiye takımları ayrıldıktan sonra olay günü sabaha kadar bölgede misyon alan Zeytinburnu Belediyesi Zabıta Takımları kelam konusu yangının tekrar alev alması üzerine acilen bölgeye itfaiyeyi çağırarak yangının tekrar çıkmasına mahzur oldu.

Zeytinburnu Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü Balıklı Rum Hastanesi’nde yatan hastaları Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’ne hasta nakillerini gerçekleştirdi. Ayrıyeten hayvan nakil araçları yangından etkilenen hayvanlara müdahale için alanda vazife aldı.

Yangından kalan enkazı kaldırmak üzere 95 çalışanın vazife aldığı çalışmada 97 bin 700 kg moloz, kül ve yanık gereç İBB Kemerburgaz döküm alanına taşındı.

Zeytinburnu Belediyesi takımları Balıklı Rum Hastanesi’nde etraf düzenleme ve paklık çalışmalarına hala devam ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.