Tecavüzden yargılanan Afgan göçmen: ‘Ülkemde genç erkeklerle seks yapmak normal’

Fransız Le Telegramme gazetesinden Dimitri Rouchon-Borie’nin haberine nazaran, 32 yaşındaki Muhammed Rahman Arsala 2018’de, bir dizi suça karıştığı Fransa’nın kuzeyindeki Saint-Brieuc kentine taşındı. Arsala, Saint-Brieuc’de birinci olarak, bir çocuk parkında kız çocuklarını rahatsız ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Polis, tutukladığı Afgan göçmenin, birebir gün içerisinde 12 yaşındaki bir erkek çocuğuna da tecavüz ettiği bilgisine ulaştı ve Côtes-d’Armor Assize Mahkemesi Arsala’yı 15 yıla mahkum etti.

12 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüzden karar giyen Afgan göçmen, kız çocuklarına da cinsel taarruzda bulunduğu için tekrar hakim karşısına çıktı. Afgan saldırgan mahkemede “erkek çocuklarıyla oynamak” manasına gelen ve Afganistan ile Pakistan’ın birtakım bölgelerinde pedofili içeren faaliyetler için kullanılan “Bacha Bazi” geleneğine atıfta bulunarak “Ülkemde genç erkeklerle seks yapmak normal” diyerek kendini savundu. Savunma avukatı, Afganistan’da erkeklerin reşit olmayan erkek çocukları istismar etmesinin yaygın bir uygulama olduğunu söyleyerek yargıçtan davanın ‘kültürel unsurunu’ dikkate almasını istedi.

Sanık, “Benim ülkemde genç erkeklerle cinsel bağlantıya girmek olağan zira bayanlara ulaşılamıyor. Fransa’ya geldiğimde sizin kanunlarınızı bilmiyordum lakin artık yasak olduğunu öğrendiğim” dedi.

Öte yandan, mahkeme tarafından Arsala’nın kaldığı hücredeki öbür mahkuma ve hapishane hemşiresine de cinsel hücumda bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

İkinci mahkemenin sonucunda Arsala’nın cezası 15 yıldan 18 yıla çıkarıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.