Türklerin Favori Metaverse Coin’inden Önemli Hamle!

Türkiye’de geniş bir kitleye sahip olan bir metaverse coin olan STEPN (GMT) ekibinden ilginç bir hamle geldi. Bilgilere göre STEPN, merkezini taşıyor. İşte detaylar…

Türklerin favori metaverse coin projesi, taşınıyor

Kurucu ortak Jerry Huang, South China Morning Post’a STEPN’in bölgesel merkezini Hong Kong’daki Cyberport’a taşıyacağını söyledi. Cyberport, 1.800’den fazla start-up ve şirkete sahip bir teknoloji merkezidir. Huang’a göre, Hong Kong’da bir ofis açmanın ardındaki sebep, eski Cyberport başkanı George Lam ile yaptığı konuşmanın ardından geldi. Konuşma sırasında Hong Kong’da bir web3 başlangıç ​​ekosistemi oluşturmayı tartışmışlardı. Ancak şirket, büyük hamlesi için tarih açıklamadı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi STEPN, yürümeyen, koşan kullanıcıları kripto ile ödüllendirir. Katılmak için bir kullanıcı bir NFT satın almalı ve token kazanmak için açık havada yürümeye veya koşmaya başlamalıdır. Ayrıca, kullanıcıların kazançlarını Web3 ekosistemi içinde harcamasına veya tutarı harici bir hesaba çekmesine ve kâr elde etmesine olanak tanır. STEPN şu anda Avustralya, Adelaide’de bulunmaktadır. Hong Kong’a taşınma fikri ise, diğer birçok şirketin şehirden çıktığı bir zamanda geldi.

Kripto para şirketleri merkezlerini değiştiriyor

Bu sırada, popüler türev platformu FTX, geçen yıl merkezini Hong Kong’dan Bahamalar’a taşımıştı. Hareketi düzenleyici belirsizliğe bağladı. FTX CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried, sıkı karantina prosedürleri konusundaki hayal kırıklığını da tweetledi. “İki yıl önce nerede yaşayacağına dair önemli bir düşüncenin ‘ülkeye giriş ve çıkış yapmanın yasal olduğu’ kimin aklına gelirdi” dedi. PwC küresel kripto lideri Henri Arslanian, düzenleyici onay süreleri ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle yeni kripto varlık yönetimi firmasının üslerini Hong Kong’dan Cayman Adaları ve Dubai’ye kaydırdı.

Hong Kong’dan çıkan şirketler için bir diğer önemli konu da, özellikle Haziran 2020’de Ulusal Güvenlik Yasası’nın çıkarılmasından sonra Pekin’in şehir üzerindeki etkisi oldu. Buna ek olarak, Çin başkentinin hükümet dışı kripto projelerine karşı düşmanca duruşu ve birkaç platformu yasaklaması da buna ekleniyor.  Çin’de, STEPN, Temmuz ayında oradaki GPS hizmetlerini kapatana kadar Çin’de bir takipçi kitlesine sahipti. Uygulamanın tokenı GST, bu duyurunun ardından yüzde 10 düşmüştü. STEPN, Cyberport-tabanlı Animoca Brands dahil olmak üzere, kalan Hong Kong anlaşmazlığına katılacak.

STEPN, bu yılın ilk çeyreğinde 20 milyon dolara yakın bir kâr elde etmişti. Şirket, birçok büyük yatırımcıdan da yatırım almıştı. Cyberport, metaverse’e olan ilgiden de yararlanmaya başladı. Bir diğer popüler metaverse coin The Sandbox’ın arkasındaki Animoca Brands’in merkezi de Cyberport’ta yer almakta.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.