Uygun fiyatlı Galaxy modellerinde yeni dönem başlıyor

Akıllı telefonlarda uzun yıllardır birden fazla arka kamera kurulumu görmeye alıştık. Ancak Samsung, uygun fiyatlı telefonların kameralarında yeni bir döneme geçiş yapıyor. İddiaya göre Galaxy A54, Galaxy A34 ve Galaxy A24 “daha az kameraya” sahip olacak.

Galaxy A54, A34 ve A24’te derinlik sensörü olmayacak

Koreli haber kaynağı TheElec’ten gelen yeni rapor, Samsung’un orta segment modellerinde üçlü kamera kurulumuna geçiş yapacağını ortaya koydu. Rapor, şirketin derinlik sensörünü kaldırmak istediğini söyledi.

Ancak bu karar, Galaxy A54, A34 ve A24 kameralarının kötü olacağı anlamına gelmiyor. Derinlik sensörüne harcanan maliyetin özellikle ana kameraya aktarılması planlanıyor. Bu yüzden belki genel kamera kalitesinin artacağını bile söylemek mümkün.

TheElec raporu, Samsung Galaxy A serisindeki yeni modellerin kamera kurulumlarını da ortaya çıkardı. Galaxy A54 başta olmak üzere hem Galaxy A34 hem de Galaxy A24 modellerinin Megapiksellerinde artış yaşanacak gibi duruyor.

  • Galaxy A54: 50 Megapiksel birincil, 5 Megapiksel ultra geniş ve 5 Megapiksel makro
  • Galaxy A34: 48 Megapiksel birincil, 8 Megapiksel ultra geniş ve 5 Megapiksel makro
  • Galaxy A24: 50 Megapiksel birincil, 8 Megapiksel ultra geniş ve 5 Megapiksel makro

Samsung’un derinlik sensöründen neden vazgeçtiğini bilmiyoruz, ancak teknoloji dünyasında artan maliyetler tüm şirketleri daha ekonomik olmaya zorluyor. Galaxy A serisindeki maliyetleri düşürmek de Galaxy A54, A34 ve A24’ün daha uygun fiyatlı satılmasına yol açacak.

Siz Samsung kamera kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.