WhatsApp’tan Aşırı Gerekli Bir Özellik Daha: Grup Konuşmaları İspiyonlanabilecek!

Ünlü çevrimiçi mesajlaşma platformu WhatsApp, gruplarda büyük kavgalara sebep olabilecek ‘mesajları yöneticiye şikayet etme’ özelliğini hayata geçiriyor. İşte detaylar…

WhatsApp, gruplarında mesajları şikayet etme imkanı sunacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Ünlü mesajlaşma uygulaması, platformunun sürekli olarak yeni özelliklerle güncelliyor. Şirket, mesajlara açıklama ekleme ve anketlere en fazla bir kez yanıt verme gibi yeniliklerin ardından gruplardaki paylaşımları yöneticilere şikayet edebilme özelliğini hayata geçiriyor.

Uygulamanın son olarak yayınladığı test sürümünde ortaya çıkan yeni özellik sayesinde kullanıcılar, gruplarda uygunsuz olarak gördüğü mesajları yöneticilere bildirebilecek.

Platform için yayınlanan son beta güncellemesiyle gün yüzüne çıkan ve test sürecine giren yeni özellik, kullanıcıların uygunsuz gördüğü paylaşımları grup yöneticilerine bildirilebilecek. Bu şekilde yöneticiler, grupları daha iyi bir şekilde yönetme ve güvenli hale getirme imkanı elde edecek.

Yeni sürümden olduğu iddia edilen bir görüntüye göre, geliştirilen eklenti grupta bulunan ve uygunsuz görünen herhangi bir gönderinin üzerine tıklanarak yöneticilere sunulabilecek.

Test sürümünde yakalanan bir ekran görüntüsüne göre, ilerleyen aylarda resmileşecek yeni eklenti gruplardaki mesajların üzerinde tıklandığında kolay bir şekilde çalışabilecek. Yöneticiler ise kendilerine bildirilen mesajları inceleyecek ve uygunsuzluk durumuna karar verecekler. Eğer mesajda grup kurallarına aykırı bir durum varsa, o mesajı ‘herkesten sil’ seçeneğiyle silebilecekler.

Ünlü şirket, her ne kadar yeni özelliği sayesinde gruplarda daha sağlıklı bir iletişimi sağlayacak olsa da, son gelmeyecek tartışmaların da önünü açabilir.

Yüzlerce üyenin bulunduğu bazı iş ve okul gruplarında uygunsuz içerikleri engelleyecek ve düzeni sağlayacak yeni özelliğin arkadaş gruplarında ne tür tartışmalara yol açabileceğini merakla bekliyoruz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir