Xiaomi’nin yeni çalar saati gün ışığını taklit ediyor

Xiaomi’nin yeni çalar saati güneş gibisi bir tecrübe sunmak gayesiyle tam spektrumlu lamba boncukları kullanan yeni bir uyandırma ışığı sistemi ile geliyor. 198 özel LED ışığı barındıran bu çalar saat, Senkronizasyon özelliği sayesinde gün boyunca gün doğumu ve gün batımı döngüsünü simüle edebiliyor.

Gün batımı sırasında, eser, kusursuz bir uyku tecrübesi için lambadaki ışıkları kademeli olarak kapatıyor ve gün batımını doğal bir halde taklit ediyor. Gün doğumu sırasında ise MIJIA Akıllı Alarm Lambası, ışıkları kademeli olarak alarm saatinden yarım saat evvel açarak gün doğumunu taklit ediyor. Bu sayede yüksek sesli bir alarm sesiyle uyanmak yerine, beden doğal olarak uyanmaya teşvik ediliyor.

Yeni MIJIA eseri, sadece gelişmiş bir güneş usulü çalar saat fonksiyonu görmenin yanı sıra, yoga idmanlarına yardımcı olmak gayesiyle da üretilmiş. Kullanıcılar, nefes-meditasyon modunda ışık ritimleriyle senkronize olarak tertipli derin nefesler alabiliyor. Çalar saatin yükü sırf 1,1 kilogram. Bu sayede uykusu ağır olan kullanıcılar saati kolaylıkla yakınlarına konumlandırıyor. Saat şu anda Çin’de 89 dolara satılıyor. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.