Hakan Çalhanoğlu: Arda geleceğin 10 numarası

A Milli Takım’ın kaptanı Hakan Çalhanoğlu, Galler’i 2-0 mağlup ettiğimiz maçının ardından konuştu. Maçta 1 penaltı atışından yararlanamayan Hakan Çalhanoğlu galibiyetin ardından genç yıldız Arda Güler ile birlikte katıldığı canlı yayında takım arkadaşı ile ilgili övgü dolu ifadeler kullandı. Sözü önce Arda Güler’e veren Hakan ‘Geleceğin 10 numarasından başlayalım’ dedi.

‘ARDA GİRİNCE OYUN DEĞİŞTİ’

Hakan Çalhanoğlu yaptığı açıklamada, “İlk defa penaltıyı kaçırdım. Ona üzgünüm ama takım arkadaşlarıma güvenebilirim. Arda girince oyunu değiştirdi diyebiliriz. Oyuna giren çıkan herkes çok kıymetli. Daha akıllı oynamamız gerekiyor demiştim, bunu başardık. Önemli olan bugün rakibi kaleye doğru getirmememizdi. İyi bir oyun sergilediğimizi düşünüyorum. İnşallah böyle devam ederiz. İnşallah oraya katılırsak bizim için çok güzel olur. Ev sahibi oluruz. Şu anda yakınız. Adım adım ilerlemek istiyoruz. Önümüzdeki iki maç çok önemli” dedi.

‘TAKIM ARDA’YA EMANET OLACAK’

Arda Güler’in performansını değerlendiren Çalhanoğlu, “Arda’nın maşallah var, kalitesi ortada. Geleceğin 10 numarası. Arda ağabeyler, Emre ağabeyler zamanında, “Bana takımın kaptanı olacaksın” demişlerdi. Bir gün biz de bırakacağız, takım Arda’ya emanet olacak. Çok büyük bir yetenek. Allah’ım onu nazarlardan korusun” şeklinde konuştu.

Futbol kariyeri sonrası için de konuşan milli oyuncu, “Futbolu bıraktığım zaman hocalık yapmak istiyorum. Son maçta da bazı şeyleri dile getirdim. Bugün iyi performans sergiledik. Rakibimiz kaleye getirmedik. Daha iyisini yapabileceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ARDA GÜLER: TOP SOLUMA GELDİ

Arda Güler ise galibiyeti değerlendirirken gol anını şu sözlerle anlattı: “Çok mutluyum. Milli Takım formasıyla attığım ilk gol için çok mutluyum. O an top sol ayağımda durdum. Kaleye baktım, vurdum ve güzel gol oldu. Allah’a şükür güzel gol oldu. Alex tesislere ziyarete gelmişti. Çok büyük oyuncular. İnşallah ben de onlar gibi goller atmaya devam ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir