MGM hava durumu haritasını paylaştı: Kar yağışı geliyor

Kurak geçen bir senenin ardından yurdun büyük bir kesimin kar yağışı için artık geri sayım başladı. Meteoroloji’den gelen son uyarılara göre pazar gününden itibaren İç Anadolu, ve Doğu Anadolu bölgesinde kar yağışı etkisini gösterecek.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bitlis çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının yurdun kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Perşembe öğle saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

CUMA GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Cuma günü yurdun batı kesimlerinde hava sıcaklığı mevsim normallerinde olması beklenirken doğu illerinde yer yer yağmurun etkisi görülecek.

SAĞANAK CUMARTESİ GÜNÜ BATIYA KAYACAK

Cumartesi günü sağanak yağışların Marmara, Ege, Akdeniz, Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde etkili olması bekleniyor.

KAR YAĞIŞI GELİYOR

Pazar günü itibariyle Kar yağışı hava sıcaklıklarının 10 derece birden düşmesiyle birlikte İç Anadolu bölgesinde ve Doğu Anadolu’da karla karışık şekilde görülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx