Odatv okuyucuları şaşırmadı: Habertürk’te üst düzey ayrılık

Ciner Medya Grubu’nda seçim sonrası alınan siyasi tartışma programlarını bitirme kararının ardından dikkat çeken bir ayrılık haberi geldi. Habertürk TV Programları Koordinatörü ve ünlü ekran yüzü Kürşad Oğuz kanal ile yollarını ayırdı.

Oğuz, kanalda daha öncesinde Haberturk.com Yayın Koordinatörlüğü, Habertürk Gazetesi Yayın Yönetmen Yardımcılığı ve Habertürk TV Yayın Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş ve 2020 Ağustos ayında Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirilmişti. Oğuz, kanalda son olarak sunuculuk ve Habertürk TV Programları Koordinatörü görevlerini yürütmekteydi.

HABERTÜRK GELİŞMELERİNİ İLK ODATV OKUYUCULARI ÖĞRENDİ

Seçim sonucu ülke gündemdeyken HaberTürk yazarlarının 29 Mayıs’tan itibaren neden tek köşe yazısı yazmıyor konusunu gündeme ilk getiren Odatv olmuştu. O günden beri gün gün takip ettik ve gelişmeleri aktardık.

ÖNCE YAZARLAR KAYBOLDU

Yazılarına uzun süre ara veren isimlerin köşeleri iptal oldu, ardından kanalın yayın politikasının değişeceği gündeme geldi.

Köşe yazarları tasfiyesini yeterli görmeyen iktidarın hedefinde sadece tek ismin olduğu belirtiliyor: Turgay Ciner.

SIRADA TARTIŞMA PROGRAMLARI MI VAR

Kürşad Oğuz ile yolların ayrılmasındaki sebebin, kanalın değişen yayın politikası gereği tartışma programlarına yer verilmeyecek oluşu gösteriliyor.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx