SASA’dan yeni işbirliği hamlesi

Borsa İstanbul’un en popüler şirketlerinden biri olan SASA’dan yeni bir yatırım hamlesi geldi. SASA Yumurtalık’da yılda 1 milyon ton propilen üretebilecek kapasiteye sahip dünyanın en büyük Propan Dehidrojenasyon (PDH) ünitesini, en son nesil Honeywell Oleflex teknolojisini kullanarak inşa edecek.

HEDEF DÜNYANIN EN BÜYÜK ÜÇ POLYESTER ÜRETİCİSİNDEN BİRİ OLMAK

Türkiye’yi dünyanın en büyük üç polyester üreticisinden biri yapmayı ve küresel ölçekte söz sahibi olmayı hedefleyen SASA Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “SASA sürdürülebilir bir büyüme perspektifine sahip Türkiye’nin en büyük polyester ve polimer üreticisidir. SASA bütün Erdemoğlu Holding iştiraklerinde bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hedeflerine yürürken, dünyadaki en son teknolojileri kullanmayı sürdürecektir.

Bu kapsamda Yumurtalık’da inşa edeceğimiz yeni tesisimizde de dünyanın en önemli ve yeni teknolojilerini kullanan Honeywell UOP Oleflex ile işbirliğine gidilmiştir” açıklamasında bulundu.

HONEYWELL’DEN AÇIKLAMA

Honeywell’in Türkiye, İsrail ve Orta Asya Başkanı Uygar Doyuran ise konu hakkında: “SASA’nın yeni inşa edeceği Yumurtalık tesisinde kullanacağımız Oleflex teknolojimiz, Honeywell UOP tarafından dehidrojenasyon teknolojisinde 75 yılı aşkın süredir yapılan inovasyonlarla desteklenen özgün, yüksek aktif ve çevre dostu katalizörünü kullanarak düşük maliyetli propilen üretmesini ve böylece büyüyen propilen pazarına katılmasını sağlayacaktır.” dedi.

SASA’nın bu projesi 2023 ile 2026 yılları arasında gerçekleşecek olup yıllık 1 milyon ton kapasiteli bir PDH üretim tesisi ve konteyner limanının inşasını kapsamaktadır.

Sasa hisse senedi ne kadar?

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir