Star Wars’un ikonik robotu satışta… 33 milyon lira bekleniyor

Sinema dünyasının kült serilerinden biri olan Yıldız Savaşları’nın birinci filminde C-3PO isimli robotun kafası açık artırmaya çıkıyor. Satışa sunulan 1.800 parçalık film ve televizyon hatıra koleksiyonunun bir parçası olan başlık için ise 1 milyon pound (yaklaşık 33 milyon lira) bekleniyor.

Başlık, ilk Star Wars filminde Anthony Daniels tarafından kullanılmıştı.

Propstore tarafından yürütülen açık artırmada ayrıca Indiana Jones, James Bond ve Elm Sokağında Kâbus gibi yapımlardan da parçalar yer alıyor. Satışın toplam değerinin 12 milyon pound’dan fazla olduğu tahmin ediliyor.

Daniels’ın kişisel koleksiyonundan olan ve 1977 klasiği Star Wars: Bölüm IV – Yeni Bir Umut’ta yer alan ışıklı kafa, tahmini fiyat etiketiyle satıştaki en değerli parçalardan biri.

Daniels da bu ikonik parçanın satışıyla ilgili, “Propstore’un koleksiyonumun küratörlüğünü yapmayı kabul etmesinden heyecan duyuyorum ve parçaların doğru ellere geçeceğine inanıyorum. Umarım bu, dünyanın her yerindeki Star Wars hayranlarına ve koleksiyonerlerine keyif verir ve onlara gerçeğin bir parçasına sahip olma şansı verir” dedi.

Koleksiyonda ayrıca Elm Sokağında Kâbus filminde Robert Englund’un giydiği Freddy Krueger’in eldiveni de yer alıyor ve fiyatının 200 bin pound ile 400 bin pound arasında olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca Indiana Jones serisinde rol alan Harrison Ford’un giydiği ve 150 bin ila 300 bin pound getireceği tahmin edilen bir gömleğin de 100 bin ila 200 bin pound’a satılması bekleniyor.

Leonardo DiCaprio’nun rol aldığı ve 1997’de vizyona girdiğinde tüm dünyada gişe rekorları kıran Titanic filmindeki Jack Dawson kostümünün de yine 100 bin ila 200 bin pound arasında bir fiyatla satılacağı tahmin ediliyor.

Açık artırmada Daniel Craig, Chris Evans, Jennifer Lawrence, Marlon Brando ve Cillian Murphy’nin giydiği veya kullandığı ürünler de yer alıyor.

Propstore’un sinema dünyasının ikonik parçalarını bir araya getirdiği koleksiyondan oluşan müzayede 9-12 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx