Ünlü oyuncu, gazetecinin yüzüne tükürdüğünü itiraf etti

Johnny Depp’in Cannes’a geri dönüş filminin yönetmenliğini yapan ve aynı zamanda başrolünü üstlenen Fransız oyuncu Maiwenn Le Besco, bir gazetecinin yüzüne tükürdüğünü itiraf etti.

47 yaşındaki oyuncu Maiwenn Le Besco, verdiği bir röportajda, eski kocasının birden fazla kadına tecavüz ettiğini iddia eden skandal bir hikaye yayınlayan gazetecinin yüzüne tükürdüğünü doğruladı.

Araştırmacı haber sitesi Mediapart’ın kurucusu Edwy Plenel, Paris’te bir restoranda yemek yerken Besco’nun masasına yaklaşıp doğrudan yüzüne tükürdüğünü iddia etmişti.

Besco, Fransız talk show Quotidien’e verdiği röportajda bu olayı doğruladı. Besco’ya gazeteciye tükürüp tükürmediği sorulduğunda, “Ona saldırdığımı doğruluyor muyum?” dedi. Ve uzun bir sessizlikten sonra, “Evet” diye itiraf etti. Ancak Fransız film yapımcısı, yeni filminin gösterime girmesi yaklaşırken olayı tartışmanın zamanı olmadığını söyledi: “Hazır olduğumda bunun hakkında konuşacağım.”

2018’de Mediapart, birkaç kadının Besco’nun eski kocası ve film yapımcısı Luc Besson’u tecavüz ve cinsel saldırı ile suçladığını ortaya çıkardı. Ancak geçen yıl, Fransız savcılar, delil yetersizliğinden dolayı Besson’a yöneltilen tecavüz iddiasını geri çekti.

Luc Besson

Plenel ise Besco ile ilgili resmi şikayetinde, saldırının ahlaki ve psikolojik düzeyde zarar verici olduğunu ve travma yarattığını yazdı.

1995 yapımı Leon filminin yönetmeni olan Besson, Besco henüz 12 yaşındayken ünlü oyuncu ile tanışmış ve oyuncu 16 yaşındayken de evlenmişlerdi. Hatta Leon filminin, ikilinin aşkından ilham aldığı kulislerde konuşulmuştu.

Çift 1997’de boşandı ancak Besco, aynı zamanda çocuklarından birinin de babası olan Besson ile arkadaş kaldı.

Besco, eşine olan bağlılığını ünlü film yönetmeni tecavüzle suçlanırken de gösterdi. Hatta #MeToo hareketinin eleştirmeni olarak öne çıktı. Fransız dergisi Paris Match’e verdiği bir röportajda erkekler tarafından istismara uğrayan kadınların genellikle kırılgan kadınlar olduğunu öne sürdü. Ayrıca feministleri erkeklerden hoşlanmayan kadınlar olmakla suçladı.

Tüm bu yaşananlar kariyerini yeniden ayağa kaldırmaya çalışan Johnny Depp için de son derece talihsiz oldu. Depp, geçtiğimiz yıl eski eşi Amber Heard ile dram dolu bir dava süreci yaşamıştı. Heard, eşini cinsel saldırı ile suçlarken ikilinin ilişkisi tüm detaylarıyla dava konusu oldu.

Sonunda suçsuz bulunan Depp, sinema kariyerine dönmek için Besco ile çalışmaya başladı. Ancak ikilinin sette pek de anlaşamadığı, hatta bağırarak kavga ettiklerine dair söylentiler basına yansımıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir