“Yeni bir yükselişe hazır” denilen altcoin’de son durum

Kaspa geçtiğimiz haftalarda yüzde 60’a yakın yükseliş yaşadı ve yatırımcıların dikkatini üzerine çekti. Analistler ise altcoin’in “Yeni bir yükselişe hazır” olduğunu belirtti. Kaspa fiyatı bugün (3 Ekim Salı) 0,0506 ABD dolarına ulaştı. Ayrıca 24 saatlik 11 milyon 838 bin 176 dolar işlem hacmi gördü.

Son 24 saatte Kaspa yüzde 0,48 düşüş kaydetti. Şu anki CoinMarketCap sıralaması 206 olarak kaydedildi ve canlı piyasa değeri 1 milyar 58 milyon ABD doları oldu. Dolaşımdaki arzı ise 20 milyar adete ulaştı.

Kripto piyasasının bir süredir yakından takip ettiği KAS coin geçtiğimiz günlerde kritik bir destek alanına temas etti. Bu temasla birlikte tepki alan popüler coin ilk direnci aşarak hem yatırımcısının hem de Kaspa ekosisteminin içini rahatlattı.

Piyasaya sürülen pek çok kripto projesinin aksine KAS, ASIC’ler baskın hale gelmeden önce 18 aylık CPU/GPU madenciliği yoluyla adil dağıtıma öncelik verdi. Bu durum da sıradan madencilerin 4 yıllık hızlı arz emisyon programından makul bir pay almalarını sağladı.

Kaspa (KAS)

0.050344 $

Mevcut durumda ATH sonrası düşüş kaydedilse de Kaspa’nın ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden ölçeklendirmeye odaklanması aktif bir topluluk oluşmasını da güçlendirdi.

Bitcoin spin-off’u olan Kaspa, benzer bir güvenlik modelini korumaya devam etti ancak Visa benzeri bir verim elde etmek için ghostDAG gibi optimizasyonlara sahip olması dolayısıyla öne çıktı. Yakında piyasaya sürülmesi planlanan akıllı sözleşmelerle Kaspa, tamamen ölçeklenebilir, merkezi olmayan bir ekonomi olmayı hedeflediğinin de altını çizdi.

Yükselen ağ hashrate’i de proje etrafında artan etkileşimin kanıtı oldu. Kaspa kısa süre önce 40 PH/s’ye yaklaşarak tüm zamanların en yüksek madencilik gücüne ulaştı.

Analistler tarafından, potansiyel bir yükselişe ulaşacağı düşünülen KAS için gidişatın ne olacağı önümüzdeki süreçte belli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx