Zlatko Dalic, Livakovic’i savundu: Sorgulamak istemiyorum

A Milli Takımımız ile aynı grupta yer alan Hırvatistan, grupta oynadığı son iki maçtan mağlubiyetle ayrıldı. Son Dünya Kupası’nı üçüncü sırada tamamlayan Hırvatistan Letonya ve Ermenistan ile kritik maçlara çıkacak.

18 Kasım’da deplasmanda Letonya ile karşılaşacak olan Hırvat ekibi, 21 Kasım’da oynanacak Ermenistan maçıyla grup maçlarını tamamlayacak. Hırvatistan her iki maçını da kazanarak, Galler’in puan kaybetmesini bekleyecek.

‘TÜRKİYE’YE KARŞI KÖTÜ OYNADIK’

Hırvatistan Teknik Direktörü Zlatko Dalic, gruptaki şanslarını şöyle değerlendirdi: “Son iki yenilgi durumumuzu zorlaştırdı, ama biz kendimize güveniyoruz.

Türkiye ve Galler’e karşı kötü oynadık. Belki de antrenörlüğümden bu yana en kötü maçlarımızı oynadık. Gerçekten kötüydü. Önümüzdeki iki maçta altı puan almaya odaklandık. Bruno Petkovic aramızda olmayacak üzgünüm. Mateo Kovacic de dün bir kas ağrısı hissetti, bu yüzden burada olmayacak. Kontroller için Manchester’da kalacak.”

‘SORGULAMAK İSTEMİYORUM’

Teknik Direktörü Dalic’e sezon başında Fenerbahçe’ye transfer olan kaleci Dominik Livakovic ile ilgili bir de soru yöneltildi. Başarılı teknik adam, “Livakovic, son maçlardaki kötü performanslarından sonra birinci kaleci olmaya devam edecek mi?” şeklinde gelen soruya; “O ilk tercihimiz. Bir sakatlık durumu olmadığı sürece kalede olacak. Bizi defalarca kurtardı. Onu sorgulamak istemiyorum. İlk tercihimiz olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx